Kılıçdaroğlu: Bir milim geri adım atmayacağım

ads
ads
21/04/2019

ads
ads
Kılıçdaroğlu: Bir milim geri adım atmayacağım

Ankara’da katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bunun Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne yapılmış saldırı olduğunu söyledi. Olayı “köye dışarıdan gelenlerin tezgahı” diye nitelendiren Kılıçdaroğlu, "Hiçbir saldırı bizi yıldıramaz" dedi.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grubun saldırısına uğradı. Yüzlerce kişinin etrafını sardığı Kemal Kılıçdaroğlu yumruk ve tekmelerin hedefi oldu.

Bölgede bulunan bir eve güçlükle götürülen Kemal Kılıçdaroğlu, 1.5 saat burada tutuldu. Öfkesi dinmeyen gruptakiler evi taş yağmuruna tuttu.

Cenaze törenine katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da evin önüne gelerek kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı.

Zırlı araçla bölgeden çıkarılan Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’ne geldi. Burada partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu görüldü.

Olağanüstü Merkez Yönetim Kurulu toplantısından önce Kılıçdaroğlu, parti binasın önünde bekleyen CHP'lilere konuşma yaptı.

CHP lideri Kılıdaroğlu, kendisine yapılan saldırının Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne yapılmış saldırı olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Hiç kimse unutmasın... Kuruluş ve kurtuluşun partisi olan CHP’nin genel başkanıyım. Kuvayı Milliyecilerin partisinin genel başkanıyım. Hiçkimse unutmasın... 82 milyonu kucaklayan bir partinin genel başkanıyım. Şavşat'tan Ardanuç'a giderken PKK terör örgütünün saldırısına uğramıştım, aynı saldırının benzerini bugün yaşadım. Onlar sanıyorlar ki CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu biz saldırınca geri adım atacak, bir milim geri adım atmayacağım. Bu ülkenin birliğini ve bütünlüğünü savunuyoruz. Bu ülkenin çakıl taşını bir kişiye vermem. Canını verecek kişi varsa onun adı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Şehitler bizim onurumuzdur. Hepimizin yüreğinde acı duyulur. Şehitliğin yüce bir mertebe olduğunu hepimiz biliriz. Benim şehit cenazesine gitmemi istemiyorlar. Katılacağım. O şehitler 82 milyonun şehididir.

Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Olaya şehit ailesi üzüldü. Saldıranların şehide de saygısı yoktur, namaza da saygısı yoktur, inanca da saygısı yoktur. Bunlar Müslüman da değildir. Namaz kıldırmadılar. Siz namazdan, şehitten ne istiyorsunuz? Ben Mehmetçik babasıyım. Şehitler ölmez vatan bölünmez, bu bizim şiarımızdır. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Afrin’de var şehidimiz. Biz şehitler arasında ayrım yapmadık. Şehit 82 milyonun onurudur. Bu ülkenin harcında yüzbinlerce şehidin kanı vardır. Siz hangi yüzle şehit cenazesini kıldır mıyorsunuz?

Beni üzen durum şudur. Saldırıya uğradım diye üzülmedim. Saldırıya uğradım diye asla üzülmedim. Hakkı, hukuku, adaleti savunanlar tarihin her döneminde saldırıya uğramışlardır. Feriştahları da gelse hakkı, hukuku sonuna kadar savunacağım. Beni üzen şehide yapılan saygısızlıktır. Şehide saygısızlık yapıldı, şehidin cenaze namazı bile doğru dürüst yerine getirilmedi, namazı kılınmadı doğru dürüst. Beni üzen budur. Şehidin cenaze namazı yerine getirilmedi, anne ve baba acılı, köylü acılı. O köyde oturanların hiçbirinin kabahati yoktur. Dışarıdan gelenlerin tezgahıdır bu.  Ne yaparlasa yapsınlar bizi yıldıramazlar. Benim için darağaçları kurdular, her türlü tehdit de bulundular. Bir canım var; bu ülkenin bekası için, huzuru için, kalkınması için, çocukların mutlu olması için bir can gerekiyorsa o canı vermeye hazırım. Hiçbir saldırı bizi yıldıramaz. Ne yaparsanız yapın asla vazgeçmeyeceğiz.

Birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu ülkeye bahar getireceğiz, ülkenin her karışında bahar olacak. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi diyoruz, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk diyoruz."

21/04/2019 18:17
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Kılıçdaroğlu: Bir milim geri adım atmayacağım, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.