Kim Kardashian'dan Azerbaycan-Ermenistan tweet'leri

Ermeni asıllı reality şov yıldızı Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya Twitter paylaşımlarıyla dahil oldu.

ads
ads
28/09/2020
NTV

ads
Kim Kardashian'dan Azerbaycan-Ermenistan tweet'leri

Dünyaca ünlü reality şov yıldızı Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya Twitter paylaşımlarıyla dahil oldu.

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Ermeni kökenli ABD vatandaşı Kim Kardashian, Ermenilerin Karabağ'da saldırıya uğradığını iddia ederek "Karabağ'ı korumak için hayatlarını tehlikeye atan cesur erkek ve kadınlar için dua ediyoruz” dedi.

Kardashian ayrıca, "Türkiye silah ve savaşçı göndermemesi konusunda uyarılmalı" ifadesini kullandı.

Ermenistan'ın sebepsiz saldırıların ve dezenformasyon kampanyasının kurbanı olduğunu savunan Kardashian, Azerbaycan'ın savaş propagandası yaptığını ve sosyal medyayı bloke ettiğini de söyledi.

"Bakü'ye saldırgan güç kullanımını durdurması için çağrı yapılmalı, Azerbaycan'a ABD askeri yardım durmalı" diyen Kardashian, Türkiye'nin Bakü'ye silah ve savaşçı göndermemesi için uyarılmasını da talep etti.

Kardashian, nisan ayında, sosyal medyada yaptığı '1915 olayları' paylaşımı nedeniyle Türk kullanıcıların tepkisini çekmişti. Kardashian’ın ‘sözde Ermeni soykırımı’ iddialarını yansıttığı paylaşımı, Türk kullanıcılardan tepki yorumlarının yağmasına neden olmuş, ‘Kim Kardashian’, sosyal medyada en çok konuşulan konu başlıkları arasına girmişti.

15 Nisan 1915’i vurgulayarak Osmanlı İmparatorluğu’na dair paylaşımlar yapan Kardashian’ın, Ermeni diasporasına destek için sürekli olarak ABD’deki çalışmalara katıldığı biliniyor.

Kardashian, daha önce de Amerikalı Senatör Jackie Speier tarafından övülmüştü. Senatör Speier, soykırım iddialarının tanınmasında Kardashian’ın gösterdiği çabayı takdir etmişti. Zira bu konu hakkındaki söylemlerin tanınmasını sağlayan ilgili yasa, geçen yıl Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilmişti. Meclise sunulan tasarı 405 kabul, 11 ret ve 3 çekimser oy ile denetimden geçmişti. Kardashian’ın senatörlerle tek tek görüştüğü söylenmişti.

28/09/2020 08:54
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: kardashian ermesitan tweet
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.