KITSAB: Artık çalışmak istiyoruz!

KITSAB tarafından yapılan açıklamada, aşılanmaktan memnun olduklarını ancak artık çalışmak istedikleri ifade edildi.

ads ads ads
24/06/2021

ads
ads
ads
KITSAB: Artık çalışmak istiyoruz!

KITSAB tarafından yapılan açıklamada, aşılanmaktan memnun olduklarını ancak artık çalışmak istedikleri ifade edildi.

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) tarafından turizm sektörünün çalışmaya başlamasıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı.

Birlik tarafından yapılan açıklamada “aşılanmaktan memnunuz, artık çalışmak istiyoruz” ifadelerine yer verilerek, “Türkiye’den ve Avrupa Birliği’nden temin edilen aşıların yaygın olarak kullanılması, özellikle turizm sektörü çalışanlarımıza tek dozluk Johnson&Johnson aşısının yaygın olarak yapılması sonrasında turizm sektörünün 1 Temmuz tarihi itibariyle tam kapasite olarak çalışmaya başlamasını bekliyoruz. Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Fikri Ataoğlu tarafından Turizm Üst Kurulu toplantısı sonrasında yapılan açıklamada belirtildiği gibi, hava ulaşımındaki sınırlamaların kaldırılması, ülkeye giriş koşullarının yeniden belirlenmesi gerekmektedir” denildi.

“OLAN TURİZM SEKTÖRÜNÜN ÇALIŞMASINA OLANAK VERECEK KARARLARIN ALINMASININ ZAMANININ GELDİ”

Ülkenin başlıca gelir kaynağı olan turizm sektörünün çalışmasına olanak verecek kararların alınmasının zamanının geldiğine dikkat çekilen Birlik açıklamasında, “Buna göre, çift aşılı kişilerin KKTC’ye girişlerinin herhangi bir test koşuluna bağlanmaması, çift PCR testi ile girişlerin karantinasız olarak düzenlenmesi, Güney Kıbrıs’a gelen turistlerin aynı koşullarla KKTC’ye geçebilmesinin sağlanması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

“HAVA YOLU ŞİRKETLERİ UÇUŞ DÜZENLEME KONUSUNDA SERBEST BIRAKILMALIDIR”

Birlik, hükümetin bahsi geçen kararları alsa dahi turizm sektörünün çalışabilmesi uçuş sayısının artmasına bağlı olacağına dikkat çekilerek, açıklamanın devamında şunlar söylenildi:

“Unutulmamalıdır ki KKTC’ye turist getirmek için yoğun bir faaliyet sürdürmemiz gerekecektir. Önemli çabalar ortaya konularak yaratılacak turizm potansiyelinin yeterli uçuş olanağı olmadığı gerekçesi ile heba edilmesi asla kabul edilebilir değildir. KKTC hükümeti, en erken zamanda, uçuşlar üzerindeki denetimini kaldırmalı ve hava yolu şirketlerimiz uçuş düzenleme konusunda serbest bırakılmalıdır.

“TURİZM BAKANLIĞI VE SEKTÖR ÇALIŞANLARININ ELLERİNDEKİ KELEPÇELERİN ÇIKARILMASINI BEKLİYORUZ”

Geçtiğimiz günlerde toplanan Turizm Üst Kurulu’nda ortaya çıkan bu sonuçların, KKTC hükümeti tarafından karara bağlanması, Turizm Bakanlığı ve sektör çalışanlarının ellerindeki kelepçelerin çıkarılmasını bekliyoruz. Hükümetimizin yurttaşlarımızın aşılanması konusunda sağladığı başarıyı bu alanda da tekrarlamasının, salgının yarattığı ekonomik çöküntü altında ezilen halkımızın rahatlamasına neden olacağı açıktır.”

24/06/2021 12:27
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.