“Kod Adı Venüs” Vizyona Giriyor

ads ads ads ads
15/11/2012
TAK

Cannes Film Festivali’nde görücüye çıkan, uluslararası arenada ses getiren “Kod Adı Venüs” adlı; KKTC , Türkiye, İngiltere ve Hollanda ortak yapımı film, 21 Aralık ‘ta gösterime giriyor.

ads
ads
ads
“Kod Adı Venüs” Vizyona Giriyor

YDÜ’den verilen bilgiye göre, Kıbrıs Adası'nda 1955-1974 döneminde meydana gelen olayları ele alan, aşk, aksiyon ve macera türü film, Yasemin adlı bir ajanın Kıbrıs’ta Barnabas İncil’ini araması konu alınıyor. Yasemin, kitabı ararken kendini aşk çemberinin içinde buluyor. Ajana aşık olan 3 ayrı millete mensup genci ve mücadelelerini irdeliyor. Filmin ön plânında bu mücadelelere, arka plânında da Kıbrıs’ın gizli tarihine yer veriliyor.

Senaryo yazarlığını, yönetmenliğini ve yapımcılığını Tamer Garip'in, ana sponsorluğunu ise Yakın Doğu Üniversitesi'nin (YDÜ) yaptığı "Kod Adı Venüs" filminde 200'den fazla Kıbrıslı Türk, 12 İngiliz, 20 de Türkiye'den oyuncu rol alıyor.

Toplam 3 milyon liraya mal olan film, 65. Cannes Film Festivali'nde de gösterilmişti.

Yakın Doğu Üniversitesi’ne ait klasik arabalarının ve Rauf Denktaş’a ait tabancaların kullanıldığı filmde başrolleri, İngiliz oyuncular Jolie Myatt ve Jonny Lee Kemp, Türkiye'den Cengiz Bozkurt ve KKTC'den Serhat Harman oynuyor.

15/11/2012 14:56
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: kod adı venüs
MANŞETLER

HK SİNEMA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.