KÖDER'in Vassıf, Haşmet ve Kazım Belgeselleri Yarın Gösteriliyor

ads ads ads ads
27/09/2021

ads
ads
ads
KÖDER'in Vassıf, Haşmet ve Kazım Belgeselleri Yarın Gösteriliyor

Kadın Öyküleri Derneği (KÖDER) ve Telsim iş birliğinde Kadın Öyküleri Belgesel Projesi kapsamında hazırlanan Özel Vassıf, Ayla Haşmet ve Ayla Halit Kazım belgesellerinin gösterimi yarın yapılıyor.

Dernekten verilen bilgiye göre belgeseller, yarın saat 17.00’de, Atatürk Kültür Merkezi’nde, pandemi kuralları gözetilerek gerçekleştirilecek.

KÖDER ve Telsim ile imzalanan iş birliği protokolü̈ çerçevesinde, kadın öykülerinden oluşan belgeseller, Telsim’in destekleri ile tamamlandı.

Hayata değer katan kadınlarla ilgili belgesel projesi çerçevesinde tenisin kraliçesi Özel Vassıf, konservatuar mezunu ilk kadın tiyatro sanatçısı Ayla Haşmet ve ilk kadın milletvekili Ayla Halit Kazım’ın hayatları belgeselleştirildi.

KÖDER, ülkeye değer katan kadınların yasam öykülerini derlemek, her birinden belgesel hazırlamak, yazıya dökerek kitaplaştırmak amacıyla çalışma başlatmıştı.

Proje, kadın öykülerinin kayıt altına alınması, geçmişin geleceğe taşınması, yeni kuşaklara ilham vermesi ve toplumsal hafızaya katkı koyması açısından önem taşıyor.

27/09/2021 11:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Kadın Öyküleri Derneği, KÖDER, Telsim, Kadın Öyküleri Belgesel Projesi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.