KOOP-SEN, Zirai Levazım’da iş bırakma kararı aldı

KOOP-SEN, KOOP Zirai Levazım’da çalışmama hakkını kullanma kararı aldı.

ads ads ads ads
28/01/2021
HK

ads
ads
KOOP-SEN, Zirai Levazım’da iş bırakma kararı aldı

Haber Kıbrıs- Özel

KOOP-SEN, KOOP Zirai Levazım’da çalışmama hakkını kullanma kararı aldı. KOOP-SEN Başkanı Mehmet Ali Güröz Haber Kıbrıs’a yaptığı açıklamada, ülkedeki kısmı kapanma ve KOOP Zirai Levazım yönetim kurulunun tayin ve terfi uygulamalarından dolayı bugünden itibaren evlerinde izole olacaklarını ve çalışmama haklarını kullanacaklarını açıkladı.

Mehmet Ali Güröz, KOOP Zirai Levazım’ın 2 yıl önce maddi açıdan zor duruma girdiğini belirterek, yaşanan sıkıntılara çözüm bulunması için çalışanlar ve sendikayla birlikte alınan ortak karar doğrultusunda maaşlardan yüzde 16 kesinti yapıldığını, 13’ncü maaşların ve diğer sosyal hakların alınmadığını söyledi.

Başkan Güröz, 2019 yılının bu şekilde geçtiğini ve 2020’de yeni yönetimin göreve geldiğini ancak halen Toplu İş Sözleşmesinin bitmesine rağmen halen daha görüşmelere başlanmadığını vurguladı. Kar-zarar bilançosunun çıkmamasına rağmen terfilerin verilmeye ve çalışanların yerinin değiştirilme başlandığını kaydetti.

İşletmelerin zorda olduğu dönemde vekaleten de olsa terfi verilmesinin iş ahlakı ve etik kurallara uymadığını savunan Güröz, Kooperatif Şirketler Mukayyitliğinin de aynı düşüncede olduğunu vurguladı.

28/01/2021 15:00
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: KOOP-SEN, Zirai Levazım
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.