Koopspor tepkili: Hukuku ayaklar altına aldınız

ads ads ads ads ads
18/06/2024

ads
Koopspor tepkili: Hukuku ayaklar altına aldınız

 

Koopspor Yönetim Kurulu Basketbol Federasyonu'nun yaptığı açıklamaya sert tepki göstererek hukukun ayaklar altına alındığını vurguladı. Açıklama şöyle;

"Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulunun son açıklamasını hayretler içerisinde okuduk. Kendilerini aklamak adına baştan sona yanlış ve eksik bilgilerle dolu, spor kamuoyunu yanıltmaya yönelik, hukukun ayaklar altına alındığı, yaşanan gerçekler ile hiç alakası olmayan, diğer yandan birçok itirafı da içinde barındıran bu yazıyı okurken hayretler içerisinde kaldık ancak çok da garipsemedik çünkü tam da kendilerini anlatan bir yazı olmuş.

Devamla;

1. Siz bu süreçte orta yolu bulmak adına ASLA adım atmadınız. Tek bir defa bile Kulübümüzü aramadınız.

2. Koopsporu bitirmek adına büyük bir hırs ve kin ile altyapılarımızla ilgili ürettiğiniz karar taraflı-tarafsız herkesi şok etmiştir. Yetersiz dediğiniz tüzüğe sığınarak bu kararı hiç tereddüt etmeden aldınız. Üstelik "kulüplerden bu yönde baskı var" diyerek tüm sağduyulu kulüpleri de zan altında bıraktınız. Kamuoyunu timsah gözyaşları ile aldatmaya çalışmayın çünkü çocuklarımıza bunu layık gördünüz.

3. Hukukçularınızdan görüş alarak gerekçeli olarak yazdığınız, tüm kulüpler için önem arz eden, belki de bu sezonun en önemli konusu ile ilgili olarak kendinizin aldığı, aylarca yürürlükte kalan idari kararı SEHVEN aldık diyecek kadar öz saygınızı yitirdiniz, yazık.

4. ”İTİRAZ hakları olmamasına rağmen konuyu yine de değerlendirdik diyerek hukuku ayaklar altına almaya devam ettiniz.

5. 23 Mayıs günü hukuksuz kararlarınıza anlam vermek için toplanan Koopspor Yönetim Kurulu toplantısında başkanıniz defalarca arandı fakat telefonu cevaplamadı.  Asbaşkanınıza ulaşılabildi ve izni alınarak sesi hoparlöre verildi. Oradaki konuşmalara tüm Koopspor Yönetimi şahittir. Sayın Asbaşkan bizden daha üzgün olduğunu, tüzük maddesi ile ilgili bizler gibi düşündüğünü, kararı hukukçuların aldığını, alınan karar ile ilgili federasyonda yönetim kurulu toplantısı yapılmadığını, Başkanın zaten yurt dışında olduğunu söyleyerek hukuğa ne kadar "baĝlı" olduğunuzu itiraf etti. Katiyen orta yolu bulucu bir ifade kullanılmadı. Kulübümüze herhangi bir tavsiyede de bulunulmadı.

6. Koopspor kimlere hizmet ediyor diye yaratmaya çalıştığınız gündeme en büyük cevabımız gençlerimizdir. Biz bu ülke gençliğine hizmet etmeye devam edeceğiz. Esas siz altyapı takımlarımızı daĝıtmaya çalışarak, gençlerimizi diğer takımlara paylaştırmaya çalışarak kimlere hizmet ediyorsunuz?

 

18/06/2024 21:09
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Koopspor tepkili: Hukuku ayaklar altına aldınız
MANŞETLER

HK SPOR

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.