Köpeğinizin ateşi olduğunun 7 göstergesi

ads
ads
13/09/2020

ads
Köpeğinizin ateşi olduğunun 7 göstergesi

Söz konusu insanlar olunca ateş ölçmek veya bir kişinin ateşlenip ateşlenmediğini anlamak pek de zor olmuyor. Termometreler ve ateş ölçerler bu yüzden var. Ancak konu köpeğiniz olduğu zaman termometreler pek de işe yaramıyor. Peki köpeğin ateşlenip ateşlenmediğini nasıl anlarız? İşte köpeğinizin ateşi olduğunu anlamanızı sağlayacak 7 işaret.

1-Gözleri kızarır

Sağlıklı bir köpeğin gözleri yakından baktığınız zaman temiz ve parlak olur. Eğer köpeğinizin gözleri kırmızıysa ve yorgun bakıyorsa, o zaman ateşi olabilir.

2-Enerjisi düşük ve heyecansız olur

Ateş bedeni etkileyen ve zayıflatan bir durum. Köpeğiniz yürüyüşe çıkmaya heveslenmiyor, ortalıkta halsiz bir şekilde dolaşıyorsa ateşten şüphelenmeniz gerekir.

3-İştahı kesilir

Yorgunluğun yanı sıra köpeğiniz yemek yemeyi reddediyor, mamasının yanında yatıyorsa yine ateşten şüphelenmeniz gerekir. Tabi mamasını değiştirmediyseniz.

4-Kulakları ve burnu sıcaktır

Köpeğinizin kulaklarına ve burnuna dokunduğunuzda normalden daha sıcak olduğunu hissediyorsanız, sevimli dostunuzun ateşi yükselmiş olabilir.

5-Titrer

Köpekler pek çok durumda titreme hareketi sergileyebilir. Örneğin; heyecanlandıklarında, aksiyete halinde veya stresli durumlarda titreyebilirler. Ancak yorgunluk, halsizlik gibi durumlara bir de titreme ekleniyorsa o zaman ateşi yükselmiş olabilir.

6-Öksürür

Köpeğin öksürmesi boğazında bir enfeksiyon olduğunun işareti olabilir. Bu enfeksiyon ateşinin yükselmesine yol açar ve derhal bir uzmana görünmesinin gerektirir.

7-Yediklerini kusar

Köpeklerin kusması gayet normal bir davranış. Yememesi gerek bir şey yediğinde köpeğin vücudu tepki vererek kusmasını sağlar. Eğer köpeğiniz normal mamasını yiyor, yine de kusmaya devam ediyorsa ateşi olabilir.

13/09/2020 17:03
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: köpek ateşi, köpeklerin ateşi çıkar mı, köpeklerin ateşi çıktığı nasıl analaşılır,
MANŞETLER

HK YAŞAM

Tesla daha ucuz elektrikli araç üretecek

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, şirketinin ABD'nin California eyaletindeki fabrikasında düzenlenen Batarya Günü adı verilen etkinlikte yatırımcılara gelecek planlarını anlattı. Tesla CEO'sunun yeni yatırım planları ve üretim stratejisinin birçok hissedarı tatmin etmediği öğrenildi. Musk'ın sunumundan hemen sonra Tesla hisseleri yaklaşık yüzde 6 civarında değer kaybetti. Yatırımcılar oluşan hayal kırıklığı sonucu birkaç saat içerisinde yaklaşık 50 milyar dolarlık hisse satışında bulundu.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.