Köpek adları da koronavirüsten etkilendi

Covid-19 salgını ABD'de köpek isimlerine ilham kaynağı oldu. Pandemi sonrası yaygınlaşan köpek isimleri: Covi, Rona, Korona, Covie.

ads
05/12/2020

ads
Köpek adları da koronavirüsten etkilendi

Rover'ın "2020'nin en popüler dişi ve erkek köpek adları" listesinde, koronavirüsten yola çıkarak konan adların ABD'de popüler hale geldiği ifade edildi.

Independent Türkçe'nin haberine göre, listede, "Covi" adının yüzde 1,159, "Rona"nın yüzde 69, "Korona"nınsa popülerliğinin yüzde 24 arttığı belirtildi. 

Öte yandan, bir köpeğe "Rona Von Covid," bir kediye de ABD'nin önde gelen bulaşıcı hastalık uzmanı Dr. Anthony Fauci'den esinlenilerek "Dr. Fauci" adı verildi.

Köpeğine pandemi esinli "Covie" adını verenlerden biri de Michelle.

"Yaratcı bir şey olsun istedik. İçinde yaşadığımız durumla ilgili bir ad vermek eğlenceli geldi" diyen Michelle, birçok alternatif düşündüklerini ama hiçbirinin "Covie" kadar akılda kalıcı olmadığını söyledi.

9 aylık Cockapoo cinsi "Covie"nin kendine ait Instagram sayfası da var.

Koronavirüs salgınıyla birlikte özellikle ABD'de evcil hayvan edinme oranlarında ciddi artış yaşandı.

New York'taki Hayvan Bakım Merkezi (ACC) yalnızca mart ayında hayvan sahiplenmek için 5 bin kişiden başvuru aldıklarını açıklamıştı.

Öte yandan, yalnızca Covid-19 değil, popülerliği artan Tiger King, The Witcher ve The Mandalorian gibi dizi ve belgesel yapımları da köpek isimlerine ilham oldu.

The Withcher dizisinin başkarakteri Geralt'ın adının kullanımında yüzde 9,308 artış, Yıldız Savaşları evreninde geçen The Mandalorian dizisine atıfta bulunan Mando'nun kullanımındaysa yüzde 2,658 artış görüldü.

Ayrıca The Matrix serisinin başkahramanı Neo'yu canlandıran Keanu Reeves de tercih edilen isimlerden oldu.

05/12/2020 11:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.