Korkmazhan, Sağlık Dernekleri Platformu’nun eylemine katıldı

ads ads ads ads
02/06/2023

ads
Korkmazhan, Sağlık Dernekleri Platformu’nun eylemine katıldı

  Bağımsız Milletvekili adayı Abdullah Korkmazhan, beraberindeki heyet ile birlikte, sağlıkta örgütlü dernekler ve sivil inisiyatiflerden oluşan Sağlık Dernekleri Platformu’nun düzenlediği eyleme katıldı.

Korkmazhan’ın Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Korkmazhan, UBP-DP-YDP hükümetinin, sağlık hizmetlerine, tıbbi malzemelere ve hastaların ilaç ihtiyaçlarına bütçe ayırmadığını savunarak, “İzaz ikrama, sınırsız israfa, külliyeye para var, ilaca yok. İnsanımızın sağlıklı yaşam hakkını yok sayan bu köhnemiş zihniyet ile her alanda mücadele edeceğiz” dedi.

“Kronik hastaların, yurttaşların nitelikli sağlık hizmeti ve ilaca ulaşamadığını, eczacıların ve sağlık çalışanlarının ilaç ve tıbbi malzeme yetersizliği nedeniyle nitelikli hizmet veremediğini” belirten Korkmazhan, “Hükümet edenler koltuklarından başka hiçbir şey düşünmüyor” iddiasında bulundu.

İlaç ve tıbbi malzeme eksiliklerinin bir an önce giderilmesini ve gereken bütçenin bir an önce oluşturulmasını talep eden Korkmazhan, şunları kaydetti:

“Sağlıkta örgütlü tüm örgütler ile kamusal ve nitelikli sağlık için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Sağlığın ücretsiz, cinsiyetçi olmayan, eşit ve erişilebilir olması, sağlıkta özelleştirme politikalarının durdurulması, bütçeden sağlığa ayrılan payın arttırılması için kararlı bir şekilde çalışacağız.”

02/06/2023 14:08
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Korkmazhan, Sağlık Dernekleri Platformu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.