Koronavirüs aşısı olmayanlara flaş çağrı! Ben hayatımla oynadım

Ankara Şehir Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Ünitesi'nde bir süredir corona virüs tedavisi gören Yasin Yavaş, aşı olmayanlara çağrıda bulundu. Yavaş, "Aşı olmamıştım, hep erteledim, havaya girdim, 'sonra olurum' diyerek basite aldım. Hayatımla oynadım. Kimse aşısını ihmal etmesin" dedi.

ads ads ads ads
30/07/2021

ads
ads
ads
Koronavirüs aşısı olmayanlara flaş çağrı! Ben hayatımla oynadım

Son zamanlarda corona virüs vakalarının yeniden yükselişe geçmesi hastanelerdeki yoğunluğun da tekrar artmasına neden oldu. 

Ankara Şehir Hastanesi bünyesindeki Genel Hastanenin Covid-19 Yoğun Bakım Ünitesi'nde, neredeyse tamamı aşı olmamış kişilerden oluşan hastaların mücadelesi görüntülendi. 

Burada solunum sıkıntısı, nefes darlığı nedeniyle yüksek akımlı oksijen cihazına bağlı şekilde tedavi gören 46 yaşındaki iki çocuk babası Yasin Yavaş, bir haftadır yoğun bakımda olduğunu ve durumunun iyiye gittiğini söyledi.

Oksijen cihazına bağlı olduğu için zorlukla konuşabilen Yavaş, "Ben aşı olmamıştım. Hep erteledim, havaya girdim, sonra olurum diyerek basite aldım. Hayatımla oynadım. Kimse aşısını ihmal etmesin. Yemesin, içmesinler acil olarak aşılarını olsunlar. Yoksa hayatlarıyla oynarlar." dedi.

Yaşının ileri olmadığına dikkati çeken Yavaş, 11 ve 15 yaşındaki iki kızı ile eşini çok özlediğini vurgulayarak, ailesine, "Eşimi, kızlarımı çok seviyorum. Haftaya çıkacağım ve yanınıza geleceğim inşallah" mesajını iletti.

30/07/2021 15:48
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Koronavirüs aşısı, covid, aşı
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.