Koronavirüs etkisi: Facebook'un 'yasak listesi' genişliyor

ABD merkezli sosyal medya platformu Facebook, koronavirüs salgını hakkında ortaya atılan yanıltıcı bilgileri engellemek için başlattığı yasağın kapsamını genişletiyor.

ads ads ads ads
09/02/2021

ads
ads
Koronavirüs etkisi: Facebook'un 'yasak listesi' genişliyor

Küresel bir salgına dönüşen koronavirüsü (COVID-19) sosyal medyada pek çok sahte haber ve yanlış bilginin yayılmasına da neden oluyor.

Bu konu hakkında daha önce adım atan Facebook, yanıltıcı bilgileri engellemek için başlattığı yasağın kapsamını genişletiyor.

The Verge’de yer alan habere göre, sosyal medya platformu koronavirüs aşısının otizme neden olduğunu iddia eden paylaşımların Facebook tarafından kaldırılacağını duyurdu.

Şirketten konu ile ilgili yapılan açıklamada yeni kararın en kısa sürede Facebook grupları ile paylaşılacağı ve sonrasında kullanıma sunulacağı bilgisinin altı çizildi.

Facebook geçtiğimiz dönemde koronavirüs aşıları ile ilgili yapılan yanıtıcı paylaşımları platformdan kaldırmaya başlamıştı.

Sosyal medya platformu daha önce tıbbi yüz maskeleri için yapılan reklamları yasaklama kararı almış ve platformda bu reklamlara yer vermemeye başlamıştı.

Facebook, bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıcılarının koronavirüs hakkında Dünya Sağlık Örgütü, UNICEF ve UNDP’den elde edilen bilgilere ulaşmalarına imkan sağlayan sayfasını da geçtiğimiz aylarda yayına almıştı.

09/02/2021 11:25
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Koronavirüs, facebook
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.