Koronavirüs salgınında onlar da risk grubunda!

ads
ads
10/04/2020

ads
ads
Koronavirüs salgınında onlar da risk grubunda!

"Koronavirüs obez kişiler için daha riskli" açıklama İngiltere'de bilimsel danışma heyetinden geldi. Veriler obezite sorunu yaşayanların, hastalığı ağır geçirdiğini gösteriyor. Yüzde 30'a yakını obez olan İngiliz halkı, virüse karşı uyarıldı.

Yüksek tansiyon, diyabet ve astımın ardından obezite de koronavirüs salgınında önemli bir risk oluşturuyor. Veriler obez kişilerde hastalığın ağır seyrettiğini gösteriyor.

Aşırı kiloluluların vücutlarında kronik iltihap oluşuyor. Bağışıklık sistemi bu iltihapla mücadele ederken koronavirüse karşı savunmasız kalıyor.

Aşırı kilo, göğüsteki kasları zorluyor, nefes almayı güçleştiriyor. Bu da akciğerler için risk oluşturuyor.

Fransa'nın ardından İngitere'de de bilimsel danışma heyeti toplanarak obez kişilere yönelik koronavirüs tehdidini ele aldı. Kamu tavsiyesi niteliğinde uyarılmaları kararlaştırıldı.

İngiltere'de yetişkinlerin yüzde 29'unun obez olması, sorunun ciddiyetini gösteriyor. İngiliz Ulusal Sağlık Servisi de koronavirüs hastalarının 3’te 2'sinin obez olduğunu açıkladı. Bu hastaların 60 yaşın altında olduğu vurgulandı.

Dünya Obezite Federasyonu da, daha önce koronavirüs salgınının obezite hastaları için ciddi risk oluşturduğunu duyurmuştu.

 

10/04/2020 14:45
ad
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Koronavirüs salgınında onlar da risk grubunda!, korona, Korona virüs, korona virüs Kıbrıs, kktc korona virüs, dünya korona virüs, haberkibris, haber, Kıbrıs haber, haber Kıbrıs, kktc, Kıbrıs haber son dakika, korona virüste durum ne, korona virüs hangi ülkelere bulaştı,
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.