Kripto para piyasası, bugün şaha kalktı

ads ads ads
13/05/2022

ads
ads
Kripto para piyasası, bugün şaha kalktı

Kripto para piyasalarında gelişmeler yaşanıyor. Daha bir gün önce milyarlarca dolarlık zarara neden olan kripto paralar, bugün yükseliş trendine geçtiler. En popüler kripto paralar arasında yüzde 30'dan fazla değerlenenler bile bulunuyor.

Birkaç gündür gündemin bir numaralı maddesini kripto para piyasaları oluşturuyor. Bir süredir düşüş trendi içerisinde olan kripto para birimleri, mayıs ayının başı itibarıyla kelimenin tam anlamıyla "çöktü". Yalnızca birkaç gün önce 40 bin dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin, dün 27 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Elbette bu durum, altcoinlerin de kan gölüne dönmesine yol açtı. 

Piyasalardaki genel duruma baktığımızda; yüzde 10 civarı yükselişle 30 bin doların üzerine çıkmış durumda. Bu durum, altcoinlerde de kendisini göstermeye başladı.

Yeniden 31 bin dolar sınırına dayanan Bitcoin, bu sıçramayla yüzde 10 civarı değer kazanmış oldu. Ethereum'un (ETH) anlık değeri ise 2.078 dolar ki bu da neredeyse yüzde 10'luk yükseliş anlamına geliyor. Binance Coin (BNB) yüzde 20'den fazla değer kazanarak 303 dolar, Ripple 0,44 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Türkiye'de çok sayıda yatırımcısı olduğu bilinen Cardano'daki (ADA) yükseliş ise yüzde 30'un üzerinde. Solana (SOL) yüzde 16'lık yükselişle 51 dolar seviyelerine ulaşmış durumda

13/05/2022 17:18
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.