KTOEÖS Başkanı Selma Eylem’den açıklama

ads ads ads ads ads
31/05/2023

ads
KTOEÖS Başkanı Selma Eylem’den açıklama

 Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), bugün okul müdürleri, müdür muavinleri ve okul temsilcileriyle yapılan toplantıda alınan görüşler doğrultusunda yarın 08.30-12.00 saatleri arasında tüm okullarda müdür ve muavinlerin grevde olacağını açıkladı.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, yönetim kurulu toplantısının ardından yaptığı yazılı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı ve UBP-DP-YDP hükümeti öğretmene saldırılarına devam ettiğini” öne sürerek öğretmenlerin maaşlarında grev kesintisi yapıldığını bildirdi ve bununla ilgili gerekli hukuksal mücadelenin başlatılacağını duyurdu.

Bugün okul müdürleri, müdür muavinleri ve okul temsilcileriyle yaptıkları toplantıda aldıkları görüşler doğrultusunda yönetim kurulunun bazı kararlar aldığını bildiren Elem, karar uyarınca sınavların yapılmayacağını, kendilerine destek olan veli ve öğrencileri düşündükleri için üniversiteye gidecek 12. Sınıf öğrencilerini mağdur etmemek adına mezun edilmeleri için öğretmenlerin bir kez daha elini taşın altına koyacağını belirtti.

Eylem, yarın 08.30-12.00 saatleri arasında tüm okullarda müdür ve müdür muavinlerinin grevde olacağını kaydederek “dayatmalara boyun eğmeyeceklerini, mücadeleye devam edeceklerini” ekledi.

31/05/2023 22:00
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: KTOEÖS Başkanı Selma Eylem’den açıklama
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.