KTOEÖS ile KTÖS ortak açıklama yaptı

ads ads ads ads
29/05/2023

ads
KTOEÖS ile KTÖS ortak açıklama yaptı

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ile Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) hak gaspları yapılan konularda taviz vermeyeceklerini ve mücadeleye devam edeceklerini belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı’na Öğretmenler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı geri çekme çağrısında bulundu.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem ile KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş yaptıkları ortak açıklamayla, yaşanacak tüm kaosun sorumlusunun Eğitim Bakanı olacağını savundu.

Açıklamada, “Değerli öğretmenlerimiz bugün yaptığımız grev ve eyleme büyük katılım gösterip, iradenizi ve kararlılığınızı ortaya koyduğunuz için teşekkür ederiz. Öğretmene rağmen, dayatmayla hak gaspları yapılan konularda taviz vermeyeceğimizi her türlü mücadeleye devam edeceğimizi yaşanacak tüm kaosun sorumlusunun Eğitim Bakanlığının olacağını bir kez daha vurgularız” denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve UBP-DP-YDP hükümetinin ‘dayatmayla öğretmene, topluma saldırmayı sürdürdüğü, bunda ısrar ettiği, öğretmeni, örgütünü itibarsızlaştırmaya ve zayıflatmaya çalıştığı’ iddia edilen açıklamada, “Dayatmalara boyun eğmeyecek, mücadele etmeye devam edeceğiz. Eğitim bakanını bir kez daha yasayı geri çekmeye ve kaosu bitirmeye davet ederiz” ifadelerine yer verildi.

29/05/2023 18:49
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: KTOEÖS ile KTÖS ortak açıklama yaptı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.