Ktoris: 8 Kıbrıslı Türk gencin Rum polisine şikayette bulunmaktan çekinmesi kaygı verici

ads ads ads ads
21/02/2024

ads
Ktoris: 8 Kıbrıslı Türk gencin Rum polisine şikayette bulunmaktan çekinmesi kaygı verici

İki Toplumlu Kültürel Miras Komitesi Kıbrıslı Rum eş başkanı Sotos Ktoris gezmeye gittikleri Trodos dönüşünde bir grup Rum’un taşlı sopalı saldırısına uğrayan ve 3’ünün yaralandığı 8 Kıbrıslı Türk gencin Rum polisine şikayette bulunmaktan çekinmesinin, çok kaygı duyulması gereken bir şey olduğuna dikkat çekti.

Politis’e göre Sotos Ktoris, “8 Kıbrıslı Türk, adil muamele görmeyeceklerini düşünerek Kıbrıs makamlarına şikayette bulunmak istemedi. Çünkü bunu yaparlarsa, ne zaman Güney’e gitseler negatif ayrımcılıkla karşılaşacaklarına inanıyorlar. Kıbrıslı Türkler arasında bu algının sağlamlaşması bizi çok kaygılandırmalıdır” ifadelerini kullandı.

Saldırı haberini Kıbrıs Türk basınından aktaran gazeteye göre, Rum Polisi Basın Sözcüsü Hristos Andreu, Trodos yakınlarındaki olayla ilgili Rum polisine ulaşan hiçbir şikayet olmadığını söyledi. Sözcü, olayın Kıbrıs Türk basınına yansımasının ardından o gün o bölgede olan kişilerden bilgi almaya çalışıldığını ancak çabanın sonuçsuz kaldığını, bölgede güvenlik kamerası olup olmadığına da bakıldığını ancak yine sonuç alınamadığını söyledi.

Haravgi haberi “Kıbrıs Türk Medyası Kıbrıslı Rumların Trodos’ta Kıbrıslı Türklere Saldırdığını İddia Ediyor… Polise Hiçbir Şikayette Bulunulmadı” başlığıyla aktardı.

Alithia, “Kıbrıslı Türk Gençlerin Şikayeti… ‘Platania’da Bize Saldırdılar” başlığını attı.

21/02/2024 11:03
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: ktoris, rum, İki Toplumlu Kültürel Miras Komitesi eş başkan, polis, kıbrıslı türk,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.