KTTB ve Tenis Federasyonu’ndan Basın Günü Mesajı…

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) ve Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle  mesaj yayımladı.

ads
ads
11/07/2020
HK

ads ads
KTTB ve Tenis Federasyonu’ndan Basın Günü Mesajı…

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) ve Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle  mesaj yayımladı.

KTTB, basının susturulması, baskı altında tutulmasının ülkedeki her bireyin susturulması anlamına geleceğini ve kabul edilemeyeceğini bildirdi.

KTTB Başkanı Özlem Gürkut, KTTB Yönetim Kurulu adına yayımladığı 11 Temmuz Basın Günü mesajında “Bir ülkenin özgür basını, o ülkedeki demokrasi, özgürlük ve adaletin en önemli güvencelerindendir. Basının susturulması, baskı altında tutulması her birimizin susturulması anlamına gelir ve asla kabul edilemez.” ifadelerini kullandı.

Gürkut, mesajında, “Her zaman olduğu gibi pandemi mücadelesinde de en önde görev alan, büyük bir fedakârlık ve sorumlulukla çalışan, yeri geldiğinde sesimiz olan değerli basın emekçilerimizin, basın kuruluşlarımızın ve basın örgütlerimizin basın gününü kutlarız.” ifadelerine de yer verdi.

TENİS FEDERASYONU

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Başkanı Hasan Gazioğlu da  mesajında, “Görevini büyük emek harcayarak yerine getiren, ülkemizdeki her görüş ve düşünceyi kamuoyu ile paylaşarak halkın haber alma özgürlüğünü ve hakkını sağlayan basın mensuplarımızın, evrensel basın ilkelerine bağlı olarak başarılı çalışmalarının devamını diler, basın mensuplarımızın ve basın kuruluşlarımızın basın gününü en içten dileklerimle kutlarım.“ ifadelerini  kullandı.

11/07/2020 14:15
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Tabipleri Birliği, Tenis Federasyonu, basın günü
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.