Küçük dansçılarımız Meksika’da gururlandırdı

MOD ‘Ministry of  Dance’ okulu danslarıyla KKTC’yi dünyaya tanıtıyorlar.

ads
28/06/2019
HK

ads
Küçük dansçılarımız Meksika’da gururlandırdı

MOD ‘Ministry of  Dance’ okulu danslarıyla KKTC’yi dünyaya tanıtıyorlar.

Altı buçuk yıl önce faaliyete geçen, farklı gruplarla, deneyimli öğretmenlerle çalışan  MOD ‘Ministry of  Dance’ okulu başarılarına her gün bir yenisini ekliyor. MOD okulu, KKTC’de gerçekleşen ve dünya da düzenlenen uluslararası dans yarışmalarında da sahne almaya devam ediyor. 

MOD ‘Ministry of Dance”  okulu dansçıları 24-27 Haziran tarihleri arasında Meksika Pueblo’da “Euroson Latıno World Champıonship 2019” dans yarışmasına katıldı. 1500 yarışmacının katıldığı büyük organizasyonda yarışmacılar Elis Sermaye ve Karel Biran danslarıyla KKTC’yi temsil ettiler.

Öğretmenleri Bilgen ve Ahmet Arik, böyle bir organizasyona davet edilmenin ve böylesi bir tecrübeyi yaşamalarının gururunu yaşadıklarını ve çalışmalarıyla KKTC’yi uluslararası dans platformlarında tanıtmaya devam edeceklerini ifade etti.

15-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Yunanistan’ın Loutraki beldesi Club Hotel Casino’da organize edilen Salsa Spring Festivaline katılan ve Euroson Latino Quilifiers elemelerine giren MOD ‘Ministry of Dance’ okulunun danscıları Elis Sermaye, Beren Barlasoğlu, Simay Atamtürk ve Karel Biran’dan oluşan grup dans seviyesi çok yüksek ekiplerle yarışmış  8-11 yaş arası salsa kızlarda solo yarışan Elis Sermaye ve 8-11 yaş arası salsa çiftlerde yarışan Elis Sermaye ve Karel Biran üstün bir başarı göstererek şampiyon olmuştu.

28/06/2019 11:30
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: dans, meksika, b, lgen, ahmet, arik, mod, ministry, of, dance,
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.