Kültür Dairesi 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla kütüphanelerde etkinlik düzenleyecek

ads ads ads ads
30/05/2023

ads
Kültür Dairesi 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla kütüphanelerde etkinlik düzenleyecek

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla Akdeniz Esintileri Perşembe Sohbetleri kapsamında, daire bünyesinde faaliyet gösteren milli kütüphane ve tüm halk kütüphanelerinde etkinlikler düzenliyor.

Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre etkinlikler yarın Yenierenköy Halk Kütüphanesi’nin Ziyamet İlkokulu’nda gerçekleştireceği, Şiirlerle Büyüsün Çocuklar etkinliğiyle başlıyor. Kültür Dairesi Müdürü Şair Şirin Zaferyıldızı Zaimağaoğlu’nun konuk olacağı ilk etkinlik 10.30-11.30 saatleri arasında yapılacak.

Kültür Dairesi’nin 1 Haziran Dünya Çocuk Günü kutlama etkinlikleri 1 Haziran Perşembe ve 2 Haziran Cuma günlerinde tüm kütüphanelerde yapılacak.

Kültür Dairesi’nin arzu eden tüm çocukların katılımına açık olarak düzenlediği 1 Haziran Dünya Çocuk Günü etkinlikleri, 1 Haziran Perşembe günü Gazimağusa Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecek Kıbrıs Türk Halk Masalları başlıklı etkinlikle devam edecek.

Kültür Dairesi Peroneli Nurperi Özgener’in çocuklara Kıbrıs Türk halk masallarından örnekler okuyacağı etkinlik, 09.30-10.30 saatleri arasında yer alacak.

Akdeniz Esintileri Perşembe Sohbetleri kapsamında düzenlenen etkinlikler, saat 10.00’da Girne, Mehmetçik ve Güzelyurt Halk Kütüphanelerine taşınacak.

Bu çerçevede, Girne Halk Kütüphanesi’nde Tiyatro Sanatçısı Çağda Özsoy’un konuk olacağı Müzikli Çocuk Oyunları ve Hikaye Anlatımı başlıklı etkinlik, Mehmetçik Halk Kütüphanesi’nde Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Görevlisi Bedia Kale’nin yaptıracağı seramik çalışması ve Güzelyurt Halk Kütüphanesi’nde de Kültür Dairesi Personeli Halil Şahkın’ın sunacağı müzik dinletisi yer alacak.

Ayrıca Girne Halk Kütüphanesi’nde saat 13.30-14.40 arasında da Fotoğraf Sanatçısı ve Yönetmen Mert Yusuf Özlük’ün konuk olacağı fotoğraf üzerine söyleşi yer alacak.

Kültür Dairesi’nin Dünya Çocuk Günü’nü kutlamak amacıyla 1 Haziran Perşembe günü gerçekleştireceği etkinlikler, saat 14.00’te Akdoğan Halk Kütüphanesi’nde düzenlenecek "Çocuklar İçin Sinema" başlıklı film gösterimi ve Değirmenlik Halk Kütüphanesi’nde Kültür Dairesi Personeli Leman Ünverdi’nin konuk olacağı "Atık Malzemelerin Sanatla Buluşması" etkinliği ile sürecek.

Gün içinde düzenlenen faaliyetler saat 14.30’da Lefkoşa’da Milli Kütüphanede yer alacak. Kültür Dairesi Kültür Merkezi Yönetmeni Ceyhan Özyıldız’ın konuk olacağı "Öykü ve Hikaye Üzerine Söyleşi" ile saat 15.30’da da Dr. Emine Özlüses’in yaptıracağı "Taş Boyama" etkinliği ile tamamlanacak.

Cuma günü sona erecek olan 1 Haziran Dünya Çocuk Günü etkinlikleri, 10.00-11.00 saatleri arasında Akdoğan Halk Kütüphanesi’nde yer alacak.

Yazar Ünver Alibey’in konuk olacağı Çocuk Kitapları Üzerine Söyleşi ile İskele Halk Kütüphanesi’nde aynı saatlerde düzenlenecek ve Kültür Dairesi Sanatçısı Tuncay Langal’ın yapacağı "Enstrüman Tanıtımı" etkinliği ile tamamlanacak.

30/05/2023 15:12
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Kültür Dairesi, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.