Kurban Bayramı bugün sona eriyor

Kurban Bayramı bugün sona eriyor.

ads
ads
03/08/2020
HK

ads
Kurban Bayramı bugün sona eriyor

Dört günlük bayram tatilinin ardından yarın resmi iş yerlerinde işbaşı yapılacak.

İslam dünyasının iki dini bayramından biri olan Kurban Bayramı, koronavirüs önlemleriyle kutlanıyor. Bayramlaşma, maske ve sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak yapılıyor.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki geleneksel bayram tebriği ve Lefkoşa’da belediyenin kurduğu bayram yeri, salgın tedbirleri nedeniyle bu bayramda yoktu.

Cuma günü bayram namazıyla başlayan Kurban Bayramı’nda kurban keserek dini vecibelerini yerine getirenler ihtiyaçlı kişileri sevindirdi.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 40 derece civarında seyrettiği bayram boyunca vatandaşlar plajlara giderek serinlemeye çalıştı. Kıbrıs’ın doğal güzellikleri ve yeşiliyle ünlü Karpaz bölgesi de bayram tatilinin en çok tercih edilen mekanlarından oldu.

Ölümlü trafik kazasıyla başlayan Kurban Bayramı boyunca polis ve belediyeler, önlemler aldı.

Lefkoşa - Dikmen ana yolunda Perşembe gece yarısından sonra meydana gelen trafik kazasında, 24 yaşındaki Ahmet Yıldırım yaşamını yitirmiş, iki kişi de yaralanmıştı.

Merkezi Cezaevi’nde bayram nedeniyle yapılan açık görüş, koronavirüs önlemleriyle bugün de devam edecek.

Bu arada, Bayramdan dolayı KKTC ile Türkiye arasında yapılan uçak seferlerinde de artış oldu. Ercan Havaalanı’nda geçen haftaya göre hareketlilik yaşanıyor.

03/08/2020 11:09
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Kurban Bayramı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.