Kuru ciltler için günlük bakım önerisi

ads ads ads
05/05/2022

ads
ads
Kuru ciltler için günlük bakım önerisi

 

Kuru ciltler her zaman neme ihtiyaç duyar. Kuru ciltlere doğru bakım yöntemi uygulanmadığında zamanla kızarıklık, tahriş ve pul pul dökülme gibi cilt sorunlarıyla karşılaşılır. Her zaman dış etkenlere karşı daha savunmasız ve hassas olan kuru ciltler için günlük bakım nasıl olmalıdır? İşte kuru ciltler için günlük bakım önerileri...

Kuru ciltler nem bakımından yetersiz oldukları için güçlü bir cilt bariyerine sahip olmaz. Bu sebeple kuru ciltlere çok özenli davranmak gerekir.

Gün içerisinde yaptığınız bazı alışkanlıklar ya da çevresel faktörler cildinizin çok fazla kurumasını tetikleyebilir. Bu sebeple günlük olarak bir cilt bakımı rutinine sahip olmak gerekir.

CİLDİNİZİ TEMİZLERKEN DİKKAT!

Kuru ciltler günlük olarak cilt temizliği yaparken cildine çok hassas ve özenli davranmalı. Kuru cilt pul pul döküldüğü için ve çok fazla ölü deri ile kaplı olduğu için genelde fırça ya da peeling yardımıyla temizlemeye çalışmak büyük hata olacaktır. Bu sebeple, su bazlı krem losyon kullanın, uzun ve nazik bir masajla cildinizi ovun ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

YUMUŞAK PEELİNGLER KULLANIN

Çok tanecikli peelingler kullanmak kuru ciltleri zedeleyebilir. Kuru ciltler aynı zamanda hassas ciltler olduğu için çok çabuk tahriş olabilir. Bu sebeple peeling yaparken özenli ve dikkatli olmak gerekir.

Kuru ciltler için evde kullanmaya uygun asit peelingler tercih edilebilir. Bal ve yoğurt gibi yumuşak karışımlardan faydalanabilirsiniz.

CİLDİNİZİ NEMLENDİRMEYİ ATLAMAYIN

Kuru cildin en fazla ihtiyaç duyduğu şey nemdir. Kuru cildinize tam anlamıyla nüfus edecek yoğun nemlendiriciler kullanmak sizin için iyi olabilir.

İki aşamada su bazlı solüsyon ve doğal yağ ile ovarak cildinizi temizledikten sonra nemlendirici uygulayın. Cildinizi mutlaka gece nemlendirin. Hyaluronik asit içeren nem serumu kuru ciltler için çok faydalı olabilir.

KURU CİLTLER İÇİN MASKE!

Maske kuru ciltler için en pratik ve en çabuk işe yarayan uygulamalardan biridir. Evde kuru cilt bakımında liste başına nem maskelerini koyabiliriz. Haftada iki ya da daha fazla kere, özellikle doğal içeriklerden oluşan nem maskesi kullanarak, cildinizi rahatlatabilirsin.

05/05/2022 18:18
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Kuru ciltler için günlük bakım önerisi
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.