Kuzey Kore savaş mesajı mı verdi?

ads ads ads ads
12/04/2024

ads
Kuzey Kore savaş mesajı mı verdi?

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'dan bölgede yine gerilimi tırmandıracak bir açıklama geldi. Kim Jong-Un, ülkesini çevreleyen istikrarsız jeopolitik durumlar nedeniyle savaşa her zamankinden daha hazırlıklı olma zamanının geldiğini söyledi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ülkedeki askeri eğitimin en önemli oluşumu olarak bilinen Kim Jong-İl Askeri ve Politika Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Kuzey Kore devletine ait haber ajansının yaptığı açıklamaya göre, ziyareti esnasında Kim Jong-Un ülkesini çevreleyen istikrarsız jeopolitik durumlar nedeniyle, savaşa her zamankinden daha hazırlıklı olma zamanının geldiğini söyledi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un üniversite personeline ve öğrencilere, "Düşman Kuzey Kore ile askeri çatışmaya girmeyi tercih ederse Kuzey Kore, elindeki tüm araçları seferber ederek düşmana tereddüt etmeden ölümcül bir darbe indirecektir" ifadelerini kullandı.

Kuzey Kore, son dönemlerde silah sanayisini hızlandırdı ve Rusya ile daha yakın askeri ve siyasi bağlar kurdu. Ayrıca son aylarda gerçekleştirdiği tatbikat sayısını da artırdı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un geçtiğimiz ay katı yakıt kullanan yeni bir hipersonik orta menzilli balistik füzenin test lansmanını da denetledi.

12/04/2024 10:00
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Kuzey Kore savaş mesajı mı verdi?
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.