Laptop, telefon ve araba evraklarını zorla aldılar

ads ads ads
17/05/2022

ads
ads
Laptop, telefon ve araba evraklarını zorla aldılar

Soygun meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Ugochukwu Godwin Ibejide ve Uche Charles Nwaodika tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis, 16.05.2022 tarihinde saat 17:00 raddelerinde Haspolat'ta Lefkoşa'da sakin Zanlı 1 Ugochukwu Godwin Ibejıde ve Zanlı 2 Uche Charles Nwaodıka’nın ve henüz ismi tespit edilemeyen bir kişi ile birlikte Haspolat'ta sakin Abdul Hashiru Bangura ve Osman Daniel Sesay 'ın ikamet ettiği daireye zorla girip mülküne tecavüz ettikten sonra Abdul Hashiru Bangura 'ya ait bir adet laptop, bir adet I marka cep telefonu, erkek cüzdanı ve içerisinde bulunan 200 Euro nakit parayı ve adı edilenin adına kayıtlı araç koçanı, muayenesi, seyrüseferi, ve sigortasını alıp sirkat ettikleri sırada konu malları almalarını engellemeye çalışan ev arkadaşı Osman Daniel Sesay 'ı itekleyerek fiili şiddet kullanıp soygun suçu işlediklerini söyledi.

Polis, zanlı 2 Uche Charles Nwaodıka'nın karakolda üzerine yapılan aramada arka cebinde sirkat ettiği adı edilene ait aracın araç koçanı, muayenesi, seyrüseferi sigortası ve gri renk erkek cüzdanı bulunarak emare olarak zapt edildiğini belirtti.

Polis, meselenin tahkikatının yeni başladığını,  aranan emareler ve aranan 1 kişi olduğunu söyleyip, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlılar suçlamaları kabul etmeyip, bazı iddialarda bulundu. Zanlı 1, kendisine ve ağabeyine ait cep telefonların müşteki tarafından zorla alındığından bu olayın yaşandığını ileri sürdü. Mahkeme, zanlıların iddialarının da araştırılmasına emir verdi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

17/05/2022 12:07
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.