Lavrov: İran gerginlik istemiyor

ads ads ads ads
19/04/2024

ads
Lavrov: İran gerginlik istemiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus medyasına yaptığı açıklamada, “İsrail tarafına İran’ın gerginlik istemediğini açıkça ifade ettik” dedi.

İran, İsrail tarafından İran’ın Şam Konsolosluğuna 1 Nisan’da gerçekleştirilen saldırıya 13 Nisan gecesi karşılık vermişti. İsrail ise sabahın erken saatlerinde İran’ın nükleer tesisler ve İran Hava Kuvvetleri Üssü’nün bulunduğu Isfahan kentini vurdu.

İsrail’in bu adımıyla bölgede tansiyon bir kez daha yükselirken, olaya ilişkin son açıklama Rusya'dan geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus medyasına yaptığı açıklamada, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, İsrail tarafı ve temsilcilerimiz arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Bu görüşmede İsrail tarafına İran’ın gerginlik istemediğini açıkça ifade ettik” dedi.

KREMLİN’DEN İTİDAL ÇAĞRISI

Kemlin Sözcüsü Dmitriy Peskov ise, İsrail'in düzenlediği son saldırıya ilişkin gelişmelerin yakından takip edildiğini ifade ederek, “Tarafları itidalli davranmaya ve böylesine hassas bir bölgede gerilimi daha da tırmandırabilecek her türlü eylemden kaçınmaya çağırıyoruz” dedi.

19/04/2024 17:25
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Lavrov: İran gerginlik istemiyor
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.