HABER KIBRIS

ad

Lefkoşa İzcileri 19 Mayıs Gençlik Kampı Kantara’da yapıldı

ads
21/05/2019

ads
Lefkoşa İzcileri 19 Mayıs Gençlik Kampı Kantara’da yapıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa İzcilik Derneği (Lİ-DER )ilk kampını gençlere hitaben 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na denk 17-19 mayıs tarihleri arasında Kantara’da gerçekleştirdi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre: 19 Mayıs 100’üncü Yıl Gençlik Kampı, Kantara Gençlik Dairesi Kamp Merkezinde 50 kişilik genç izci ve liderlerle yapıldı. Üniformalı bir gençlik hareketi olan izcilik kampına katılan izci gençler unutulmaz anılarla dolu 3 gün geçirdiler. Kamp boyunca bir çok izcilik istasyonu yapıldı. Bunlar; KKTC Okçuluk Federasyonu’nun gençlere uygulamalı olarak okçuluk atışı, telsiz, pusula, iz dökme ve iz sürme istasyonları yapıldı. Bu istasyonlarda; gençlere takım ruhunu, birlikte hareket etme ve bireysel yeteneklerin de ateş gecelerinde sergileme fırsatları sunuldu. Kampın son günü ise, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, genç izcilerin hazırladığı program ile konuşmalar ve şiirler okunarak kutlandı.

Lefkoşa İzcilik Derneği (Lİ-DER) Başkanı Bakiye Lord ise verdiği mesajda:

“Lefkoşa İzcilik Derneği olarak öncelikle gençlere, bir çok sosyal proje ile yardımlaşmayı, iyilik yapmayı, birlikten kuvvet duğduğunu aşıladık. Şimdi de onların bayramında çok güzel bir kapm programı ile unutamayacakları bir kamp gerçekleştirdik. Ülkemiz gençleri için bu gibi gençlik kamplarının öncelikle milli bilinci, ülkelerine ve bayrağına sahip çıkan gençlerle, Atatürk İlke ve İnkilapları ışığında her zaman yapılacağını belirtmek isterim. Kamp hazırlıklarında desteklerini esirgemeyen, Koop Süt, Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı ve Okçuluk Federsayonu'na teşekkür ederiz” dedi


Bu habere tepkiniz:
TAGS: Bakiye Lord, Lefkoşa İzcilik Derneği
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.