Lefkoşa'da kaçak operasyonu! 2 Tutuklu

ads
ads
17/08/2019
HK

ads ads
Lefkoşa'da kaçak operasyonu! 2 Tutuklu

(Kamalı Haber)

Lefkoşa’da yapılan polis kontrollerinde ülkede kaçak olduğu tespit edilen zanlılar Kenan Eser ve Muhammad Shahbaz tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Polis Memuru Özgür Sunalp olayla ilgili bulguları aktardı. Sunalp, zanlı Kenan Eser ve Muhammad Shahbaz’ın KKTC’de ikametgâh İzinsiz suçundan methaldar olduklarını belirtti.

Sunalp, 16-17.08.2019 tarihinde Lefkoşa’da surlariçi bölgesinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli ekipler tarafından yapılan kontrolde zanlıların KKTC’de ikametgâh izinsiz olduklarının tespit edilmesi üzerine zanlıların suçüstü gereği tutuklandıklarını anlattı.

Sunalp,  yapılan soruşturma neticesinde zanlı Kenan Eser’in 11.01.2007 tarihinden, zanlı  Muhammad Shahbaz’ın ise 24.03.2018 tarihinden itibaren KKTC’de kaçak olduklarının tespit edildiğini belirtti.

Polis mesele ile ilgili başlatılan tahkikatın henüz yeni başladığını, mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler ve ayrıca zanlıların KKTC’de ne maksatla bulunduklarının araştırılması gerektiğini söyleyen Sunalp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

(Kamalı Haber)

17/08/2019 15:25
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: lefkoşa, operasyon, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.