Lefkoşa'da Sahte Öğrenci Belgesi Düzenleyen Üç Zanlı Mahkemeye Çıkarıldı

ads ads ads ads ads
22/05/2024

ads
Lefkoşa'da Sahte Öğrenci Belgesi Düzenleyen Üç Zanlı Mahkemeye Çıkarıldı

Lefkoşa'da faaliyet gösteren bir üniversitesinde sahte öğrenci belgesi düzenlenmesiyle ilgili tutuklanan öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan Kristina Uvarova, aynı okulda danışmada çalışan İkechukuwu Augitune Onyeusi ve Fadziso Rebecca Mokavo bugün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Emine Çıkan mahkemede olguları aktardı.

Polis, 8 Mayıs 2024 tarihinde Lefkoşa'da faaliyet gösteren üniversitesinde öğrenci işlerinde asistan olarak görev yapan Kristina Uvarova’nın aynı okulda öğrenci işlerinde çalışan İkechukuwu Augitune Onyeusi’nin isteği üzerine yine aynı okulda eğitim gören Fadziso Rebecca Mokavo ile başka öğrenciler için sahte öğrenci belgesi düzenlediklerini söyledi. Polis, zanlı Mokavo’nun 12 Mayıs’ta Ercan Havaalanından çıkış yaparken yakalandığını açıkladı. Polis, diğer iki zanlının da soruşturma kapsamında 15 Mayıs’ta tutuklandığını belirtti.

Polis, soruşturmanın zanlıların etki edebileceği kısmının tamamlandığını, Onyeusi’nin  Girne’de benzer meseleden tutuklanarak, teminata bağlandığını belirterek, teminat talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada iki gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmalarına, Kristina Uvarova’nun 40 bin TL nakit teminat yatırmasına, bir kefilin 700 bin TL tutarında kefalet senedi imzalamasına emir verdi. Yargıç,

Fadziso Rebecca Mokavo ile İkechukuwu Augitune Onyeusi’nin 30’ar bin TL nakit teminat yatırmasına, Mokavo için bir kefilin 700 bin TL, Onyeusi için ise iki kefilin 500’er bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

(Kamalı Haber)

22/05/2024 14:02
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.