Libidonuzu yükseltecek 4 yol…

ads ads ads
10/05/2022

ads
ads
ads
Libidonuzu yükseltecek 4 yol…

insel dürtüler, ya da bilinen diğer adıyla libido, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Her zaman libidonuzun yüksek olmasını beklemek doğru olmaz. Zaman zaman ilişkilerde çiftler arasında libido düşüklüğü gözlemlenebilir. Böyle durumlarda libidosunu yükseltmek isteyenler için doğal yöntemleri araştırdık. İşte cinsel dürtülerinizi harekete geçirmek için yapabileceğiniz şeyler...

İkili ilişkilerde heyecan ve tutkuyu her zaman koruyabilmek ve canlı tutabilmek zor olur. Bazen kişiler kendilerinde libido düşüklüğü hissedebilir ve cinsel dürtülerinin azaldığını düşünebilir. Cinsel dürtülerinizi harekete geçirerek libidonuzu yükseltecek doğal yolları araştırdık.

STRESTEN UZAK DURUN!

Stres, fiziksel ve duygusal olarak herkesi olumsuz etkiler. Stresli, dolayısıyla da kaygılı bir yaşam libidonuzun en büyük düşmanı olur.

Yoğun iş temposu ya da sosyal çevrenizde yaşadığınız sorunlar libidonuzu doğrudan etkiler.

Özellikle erkekler stres nedeniyle cinsel dürtülerinde azalma hissedebilir. Meditasyon, terapi ya da nefes egzersizi gibi yöntemlerle stresi kontrol altına alıp, libidonuzu canlı tutmaya çalışabilirsiniz.

UYKU DÜZENİ ÖNEMLİ

İyi bir uyku çekmek genel ruh halinizi iyileştireceği gibi enerji seviyenizi de yükseltir. Zira uyku kalitesinin libidoyla ilişkisini ortaya koyan pek çok araştırma var.

Yeterli uyuyamadığınız zaman vücudun direnci düşer ve sürekli dinlenme ihtiyacı hissedersiniz. Bu durum da libidonuzu doğrudan etkiler. Eğer günde 8 saat kadar uyuyabilirseniz ve vücudunuzu dinlendirirseniz libidonuz yine canlanabilir.

BESLENMENİZE DİKKAT EDİN!

Yeterli ve dengeli beslenmek, kan dolaşımınızı ve kalp sağlığınızı destekleyerek cinsel dürtülerinizi de harekete geçirir.

Polikistik over sendromu da hormon seviyelerini etkileyerek libidonuzun düşmesine neden olabilir. Bol bol sebze tüketmeye ve şeker oranı düşük, yağsız gıdalar tercih etmeye özen göstererek beslendiğinizde libidonuzun canlılığını koruyabilirsiniz.

EGZERSİZ YAPIN

Hareketsiz bir yaşam her zaman sizi tembelleştirir. Düzenli egzersiz yapmak cinsel hayatınızı birçok yönden destekleyebilir.

Yapılan pek çok araştırma, sporun ideal beden imajı endişelerini azaltırken enerjiyi artırdığını doğruluyor.

Ayrıca düzenli olarak egzersiz yapmak kaslarınızı çalıştırıyor. Stresle daha kolay baş edebilmenizi sağlıyor. Böylelikle hem psikolojik hem de bedensel olarak kendini rahat hissedebilirsiniz.

10/05/2022 18:48
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Libidonuzu yükseltecek 4 yol…
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.