HABER KIBRIS

Liseli Müzisyenler Final Hazırlığında

ads
14/03/2017

Liseli Müzisyenler Final Hazırlığında
ads

LİSELİ MÜZİSYENLER FİNAL HAZIRLIĞINDA: Girne Amerikan Koleji ve Anafartalar Lisesi; Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın Telsim işbirliğiyle düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışmasının finaline hazırlanıyor.

Telsim’in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğiyle bu yıl beşincisini düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması’nın grupları çalışmalarına son hızla devam ediyor. Girne Amerikan Koleji ve Girne Anafartalar Lisesi grupları, çalışmalarına disiplinli bir şekilde yürüterek, düzenli olarak bir araya geliyorlar.

Girne Anafartalar Lisesi müzik öğretmeni Okan Ersan, genç müzisyenlere destek olmak ve bir şeyler öğretmek için her zaman çaba gösterdiğini söyleyerek, gençlerin yarışmaya katılımını destekleyip, onlarla birlikte çalışmalara katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Yarışma sürecinde gençlerin müziği doğru şekilde tecrübe ettiklerini söyleyen Ersan, tek idealinin gençlerin müziği tatması ve birlikte çalışması olduğunu ifade etti. Ersan sözlerine şöyle devam etti: “Müziğin her zaman birleştirici bir yanı vardır. Müzik duygularla yapılan bir şeydir. Öğrenciler, müziği ve duyguları paylaşmayı öğreniyor.”

Beşinci kez Liselerarası Müzik Yarışması’na katılacak olan Girne Amerikan Koleji grubunun sorumlu müzik öğretmeni İbrahim Özbaskın, her yıl olduğu gibi bu yılda iddiaları olduklarını söyledi. Özbaskın sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu yarışmanın bize inanılmaz katkıları oldu. Gerek organizasyonuyla, gerekse müziğe ve öğrencilere yapmış olduğu katkılarıyla, Telsim bu işi gerçekten çok iyi yapıyor. Çok büyük bir organizasyon. Ada genelinde çoğu liselerin katıldığı bir organizasyonu yılda bir defa Telsim sayesinde görmüş oluyoruz.” 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: lise, müzisyen, final
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems