Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük patlamada ağır bilanço!

ads
ads
04/08/2020

ads
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük patlamada ağır bilanço!

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta limanın yakınlarında çok büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından şehrin üzerini dev bir bulut kapladı, bütün şehir sarsıldı. Lübnan Sağlık Bakanlığı, patlamada 25 kişinin öldüğünü, 2 bin 200 kişinin yaralandığını duyurdu.

Lübnan resmi ajansı NNA'nın haberine göre, Beyrut Limanı'nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı.

Yangın nedeniyle güçlü bir patlama meydana geldi. Patlama sesi başkentin banliyölerinden de duyuldu. İtfaiye ekipleri, yangına müdahale etmek için olay yerine kısa sürede ulaştı.

Lübnan Emniyet Genel Müdürü, olayın, daha önce el konulan patlayıcıların tutulduğu bir depoda meydana geldiğini söyledi.

25 ÖLÜ, 2 BİN 2OO YARALI

Lübnan Sağlık Bakanlığı, Beyrut Limanı'ndaki patlamada 25 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 200 kişi yaralandığını duyurdu.

ESKİ BAŞBAKAN HARİRİ'NİN EVİNDE BÜYÜK HASAR

Eski Başbakan Saad el-Hariri'nin evinin yakınlarında meydana gelen patlama sonucu Hariri'nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, eski Başbakan'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı takip ettiği belirtildi.

Patlama nedeniyle başkentteki Uluslararası Refik el-Hariri Havalimanı, hükümet binası ve Muhammed el-Emin Camisi'nin yanı sıra çevre binalar, araçlar ve caddelerde büyük hasar oluştu.

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ'YE BENZETTİ

Beyrut Valisi Mervan Abbud, olay yerinde incelemelerde bulundu Abbud, burada yaptığı açıklamada, Beyrut'un felaket bölgesi haline geldiğini ve hasarın yüksek olduğunu belirtti.

Abbud, limandaki patlamayı Hiroşima ve Nagazaki'ye benzetti.

LÜBNAN HİZBULLAHI: DEPOLARIMIZIN HEDEF ALINDIĞI İDDİASI GERÇEK DIŞI

Lübnan Hizbullah'ı başkent Beyrut'taki patlamanın kaynağının, İsrail tarafından kendilerine ait silah depolarına yönelik gerçekleştirilen bir saldırı olduğu iddiasını yalanladı.

Hizbullah'a yakın kaynaklar ülkenin yerel medyasına yaptığı açıklamada, Beyrut'taki patlamanın, kendilerine ait silah depolarında meydana geldiği ve saldırının İsrail tarafından gerçekleştirildiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

04/08/2020 20:38
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: lübanan patlama, beyrut patlama, haberkibris, kıbrıs patlama sesi,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.