Mağusa'da Sanatçılar Çarşısı kuruluyor

Mağusa’da el emeği ürünlerin satılabileceği Sanatçılar Çarşısı adı altında bir pazar kuruluyor.

ads
ads
21/07/2019

ads ads
Mağusa'da Sanatçılar Çarşısı kuruluyor

Mağusa Sakarya bölgesinde, eski Astro olarak bilinen mekânın park yerinde el emeği göz nuru ürünlerin satılacağı, kendini göstermek isteyen genç müzisyenlerin sahne alabileceği, çeşitli workshopların olacağı bir çarşı oluşturuluyor.

Sanata gönlünü vermiş iki arkadaş; Müjde Şener ve Çamay Çiçekseven’in organizasyonu ve Gazimağusa Belediyesi’nin katkılarıyla kurulacak Sanatçılar Çarşısı her pazar saat 16.00’dan 23.00’e kadar açık olacak.

Müjde Şener, el emeği ürünlerini satmak için festivallere katıldıklarını ancak evlerinde el emeği işleri yapan kişilerin sürekli ürünlerini satacak bir yer olmayışından dolayı böyle bir fikir edindiklerini ifade etti. Şener, buldukları mekânın hem enerjisini yükseltmek hem Mağusa halkına renk katmak için üreten ve üretmeyen herkese teşvik amaçlı Sanatçılar Çarşısı’nı kurmaya karar verdiklerini anlattı.

Her insanın sanatçı olduğunu ve yapılan her işin bir sanat olduğunu ifade eden Müjde Şener, herkesin her şeyi yapabileceğini, yeter ki icraata geçmesi gerektiğini söyledi.

28 Temmuz’da açılacak olan Sanatçılar Çarşısı, içindeki sanatçı ruhunu dışarı yansıtmak isteyen herkese hizmet edecek.

21/07/2019 10:44
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Sanatçılar Çarşısı
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.