Maliye Bakanı Berova, Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği'ni kabul etti

ads ads ads ads ads
24/05/2024

ads
Maliye Bakanı Berova, Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği'ni kabul etti

 Maliye Bakanı Özdemir Berova, KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği Başkanı Börte Barlasoğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Maliye Bakanlığı'ndan verilen bilgiye göre, KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği Başkanı Börte Barlasoğlu, yeni seçilen yönetim kurulu olarak ilk ziyaretlerini Maliye Bakanı Berova’ya yaptıklarına işaret ederek, sigorta sektörünün paydaşlarından birinin de Maliye Bakanlığı olduğunu belirtti. Barlasoğlu, “Sektörü çok daha ileriye taşımak adına birlikte verimli işler yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

Maliye Bakanı Özdemir Berova da, sigorta sektörünün hem vatandaşlar, hem de kamu maliyesi için ülkede önemli alanlardan bir tanesi olduğunu ve son yıllarda ciddi anlamda bir gelişme gösterdiğine işaret etti.

Maliye Bakanı Özdemir Berova, yürürlükte olan mevcut yasada yaşanan bir takım sıkıntıların giderilmesi adına paydaşlarla da istişare edilerek bir çalışma başlatıldığını, Sigorta Hizmetleri (Düzenleme ve Denetim) Değişiklik Yasa Tasarısı’nın son aşamaya geldiğini söyledi.

Maliye Bakanı Berova, şunları kaydetti:

“Sigortacılık, vatandaşın can, mal ve diğer her türlü konularda kendilerini güvende hissedebilmeleri açısından önemli bir alan. Diğer bir önemi ise kamu maliyesi, ülke gelirleri açısından da sektörden gelen gelirler önemli paya sahip. Mali ekonomik alanda, gelir arttırıcı önlemlerimizden biri de, Sigorta Hizmetleri (Düzenleme ve Denetim) Değişiklik Yasa Tasarısı’nın hayat bulması olacak. Söz konusu yasanın hazırlanması esnasında birliğiniz ile de pek çok kez istişare edildi. Artık son aşamaya gelindi. Son rötuşlar yapıldıktan sonra yasallaşması için de Cumhuriyet Meclisi’ne sevk edeceğiz.”  

Maliye Bakanı Özdemir Berova, sektörün gelişebilmesini sağlamak ve ülkeye faydasını artırabilmek adına KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği ile de daima yakın istişare içerisinde olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirterek, yeni yönetim kurulunu tebrik ederken, bir önceki ekibe de katkılarından dolayı teşekkür etti.

Görüşmede, Para Kambiyo ve İnkişaf Sandığı İşleri Dairesi Müdürü Gürsel Gürbüz de hazır bulundu.

24/05/2024 14:41
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Maliye Bakanı Berova, Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.