Manga: Çağman’ın yeniden bakan yapılması olumlu

Manga, Koral Çağman’ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine yeniden getirilmesini olumlu karşıladıklarını açıkladı.

ads ads ads ads
26/07/2021

ads
ads
ads
Manga: Çağman’ın yeniden bakan yapılması olumlu

 Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen) Genel Başkanı Akın Manga, Koral Çağman’ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine yeniden getirilmesini olumlu karşıladıklarını açıkladı.

Manga yaptığı yazılı açıklamada, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine bir ayı geçmiş olsa da, yeniden Koral Çağman’ın atanmış olmasını, çalışma yaşamı açısından olumlu karşılıyoruz” dedi.

Manga, asgari ücretlinin refah düzeyini yükseltecek düzenlemeye acil ihtiyaç duyulduğunu, 
İş Yasası ve Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Referandum yasası ile ilgili değişiklikler hakkında sendikaların itirazı olmasına rağmen sürecin sürdürüldüğünü geçici kamu görevlileri ile ilgili çalışmaların da sonuçlanmadığını belirtti ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı göreve çağırdı.

Akın Manga, Bakan’ın Çalışma Danışma Kurulu’nu oluşturup, bahse konu düzenlemelerle ilgili paydaş örgütlerle ivedi olarak asgari müştereklerde görüş birlikteliği sağlamak hedefiyle görüşmelere başlaması gerektiğini söyledi.

26/07/2021 11:05
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: memur-sen, manga, bakan, haberkıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.