Marc Overmars: UEFA Trump gibi

Hollanda Futbol Federasyonu'nun koronavirüs nedeniyle ertelenen ligleri Ağustos'a kadar bitirmeyi planlaması büyük tepki çekti. Ajax Sportif Direktörü Marc Overmars, "Para, neden şu anda halk sağlığından daha önemli?" dedi.

ads
ads
02/04/2020

ads ads
Marc Overmars: UEFA Trump gibi

Koronavirüs nedeniyle ertelenen liglerin ne zaman başlayacağı belirsizliğini korurken, Hollanda Futbol Federasyonu'nun ligi 3 Ağustos'a kadar bitirmeyi planladığını açıklaması tartışmalara neden oldu.

"Federasyon UEFA’nın arkasına saklanıyor"

Konuyla ilgili en ciddi eleştiri Ajax Sportif Direktörü Marc Overmars'tan geldi. Overmars, De Telegraaf Gazetesine konuştu.

"Para, neden şu anda halk sağlığından daha önemli? Federasyonun bağımsız bir karar vermesini umuyordum ancak UEFA’nın arkasına saklanıyorlar. Bence büyük ülkeler her ne pahasına olursa olsun maçların yapılması için UEFA’ya baskı yaptılar. UEFA da bundan faydalanıyor; çünkü Şampiyonlar Ligi’nin oynanıp oynanmaması yüz milyonlarca avro fark anlamına geliyor." 

"UEFA'yı Trump’a benzetiyorum"

Overmars, eleştirilerini ilginç bir benzetmeyle sürdürdü.

"UEFA ve Hollanda Futbol Federasyonu'nu, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’a benzetiyorum çünkü o da bir hafta öncesine kadar ‘ekonomi koronavirüs’ten daha önemli’ diyordu."

02/04/2020 16:58
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Marc Overmars, UEFA, Trump, koronavirüs, spor
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.