Mare Monte Plajı’nın kira sözleşmesi iptal edildi

HABER KIBRIS’a konuşan Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, “Hukuk mücadelemizi kazandık. Burası halkın kullanımına verilecek. Belediye olarak kamu yararına kullanmak için girişimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

ads
ads
21/09/2020
Özel Haber

ads
Mare Monte Plajı’nın kira sözleşmesi iptal edildi

Alsancak Belediyesi’nin, Mare Monte Otel bölgesindeki sahil ve Kraliçe Havuzlarının özel bir şirkete kiralanmasıyla ilgili Yüksek İdare Mahkemesi’nde (YİM) açtığı davada bugün karar açıklandı. Mahkeme, kira sözleşmesinin iptal edilmesine karar verdi.

Konuyla ilgili HABER KIBRIS’a konuşan Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, “Hukuk mücadelemizi kazandık. Mare Monte Plajı ve Kraliçe Havuzlarının bulunduğu bölge kira sözleşmesinden çıktı. Burası halkın kullanımına verilecek. Belediye olarak kamu yararına kullanmak için girişimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Fırat Ataser, eski Mare Monte diskonun altından başlayıp, kraliçe havuzlarını da içine alan sahil bölgesinin sit alanı içinde yer aldığını ve devlet arazisi olduğunu bu nedenle Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin kiralama yetkisinin olmadığı gerekçesiyle 2015 yılında belediye meclis kararıyla mahkeme sürecini başlattıklarını söyledi.  

Ataser, 2 yıldan beri davanın YİM’de görüşüldüğünü belirterek, mahkemenin sahil bölgesiyle ilgili kira sözleşmesinin iptal edilmesi yönünde karar aldığını kaydetti.

21/09/2020 16:36
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Alsancak Belediyesi Maremonte sözleşme
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.