Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Fiyatları Ne Kadar?

ads ads ads ads ads
17/05/2024

ads
Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Fiyatları Ne Kadar?

Masaüstü bilgisayar modelleri, hayatın her alanında tercih ediliyor. Kasa, monitör, klavye ve mouse yapılarından oluşan masaüstü bilgisayarlar birçok seçeneğe sahiptir. Sistem gereksinimleri ne denli yüksek olursa olsun, uygun masaüstü bilgisayarları bulabilirsiniz. Bununla birlikte hem bilgisayarların türü hem de marka model skalası bakımından çok çeşit mevcuttur. Bu da, masaüstü bilgisayar fiyatları üzerinde birçok kriter olmasının nedenidir. 2024’te masaüstü bilgisayar fiyatları ne kadar olacak merak ediyorsanız, modellere ve fiyat aralıklarına bakalım.

Masaüstü bilgisayarlarda hangi modeller öne çıkıyor?

Bilgisayarlar günlük yaşamın önemli parçalarından biri haline geldi. Bununla birlikte farklı ihtiyaçlara hitap eden birbirinden popüler modeller mevcuttur. Eğitim amaçlı kullanılan masaüstü bilgisayarlar, öğrenciler tarafından çok ilgi görüyor. Uzaktan eğitim sürecinde EBA veya diğer programlar üzerinden eğitim yaygın hale geldi. Eğitim dışında, iş amaçlı bilgisayar satın alanların tercihi de masaüstü bilgisayar oluyor. Hem klasik kule tipli kasaya sahip masaüstü PC’ler hem de all in one masaüstü bilgisayar seçenekleri ilgi gördü. All in one bilgisayarların özelliği, kasasız olmasıdır ve hızlı bir şekilde kurulum mümkündür. Kasada yer alan donanımlar, all in one bilgisayarlarda monitöre entegre edilmiştir. Bu bilgisayarların diğer avantajı da kablosuz, sade bir kullanım sunmasıdır.

Oyun bilgisayarı modelleri, masaüstü PC’ler içinde ağırlığını giderek artırıyor. Steam ve diğer platformlardan oyun oynarken takılma, donma problemi yaşamamak isteyenler oyun bilgisayarı tercih ediyor. Masaüstü oyun bilgisayarı modelleri sayesinde, tüm oyunlarda iyi performans elde etmeniz mümkün olacak.

Bilgisayar fiyatları ne kadar? Ucuz masaüstü bilgisayar nasıl bulunur?

Teknolojik ürünlerde fiyatlar genel olarak dövize endeksli olması nedeniyle son yıllarda yükseliş yaşadı. Uygun fiyatlı laptop veya masaüstü bilgisayar bulmak birçok kişi için zor oldu. Ancak marka modelin yanı sıra, belli teknik özelliklere göre FP oranı iyi masaüstü PC bulmak kolaydır. Masaüstü bilgisayar markaları arasında Dragos ile Turbox ön plana çıkıyor. Bu markaların en uygun masaüstü bilgisayar modelleri, 4 bin liranın altında bulunabilir. Bununla birlikte ekran kartı, RAM işlemci veya diğer teknik özelliklerin durumuna göre, profesyonellere hitap eden modeller 100 bin liranın üzerine çıkabiliyor.

Türkiye’de masaüstü bilgisayar konusunda en geniş seçeneklerin yer aldığı Atom Bilişim’de, bütçenize uygun kaliteli modelleri avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

 

17/05/2024 09:57
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Fiyatları Ne Kadar?
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.