HABER KIBRIS

ad

Meclis Başkanlığı Kupası Gönyeli’nin

ads
14/05/2019

ads
Meclis Başkanlığı Kupası Gönyeli’nin

KKTC Atıcılık Federasyonunun 2019 Faaliyet programı çerçevesinde yer alan ‘’2019 Skeet Meclis Başkanlığı Kupası’’ Girne’de Raif Rauf Denktaş Atış Poligonunda yapılan final atışlarının ardından tamamlandı. 2019 Skeet Meclis Başkanlığı Kupası Gönyeli Avcılık Atıcılık Kulübü’nün oldu.

2 gün süren mücadele sonunda Büyük Erkeklerde Gazi Mağusa A/A adına yarışan Ali Çeler, Büyük Bayanlarda Gönyeli A/A yarışan Neşe Tunçalın, Genç Erkeklerde Boğaztepe A/A adına yarışan Osman Mavideniz, Veteranlarda ise Gönyeli A / A Kulübünden Hakkı Somuncu birincilik Kupasının sahibi olurken Takım klasmanında ise Ahmet A.Tuncalın, Ali Somuncu ve Salahi Zaimoğlu’ndan oluşan Gönyeli A/A Takımı toplam 348 Puan atarak ‘’2019 Skeet Meclis Başkanlığı Kupası’’nın sahibi oldu.

Dereceye giren Sporculara ve Kulüplere ödülleri Eski federasyon Başkanı Arif Cankut, Girne A / A Kulüp başkanı Bayram Bayramoğlu, Gönyeli A / A Kulüp Yöneticisi Hasan Eylenceli ve Federasyon Başkanı Türker Yiğitcan tarafından verildi. Sporcular ilk gün 75 ve 2.gün 50 olmak üzere toplam 125 hedef plak’a atış yaparak en iyi dereceyi elde ederek Skeet Müsabakalarında Derece alan Kulüpler ve atıcı sporcular aşağıdaki gibidir.

Finale kalma başarısı gösteren altı (6) Atıcı sporcular ve toplam puanları,

Ahmet A.Tuncalın            117 Puan  (Gönyeli A/A)
Ali Somuncu                     117 Puan  (Gönyeli A/A)
Ali Çeler                             116 Puan  (Gazimağusa A/A)
Salih ODAY                           116 Puan  (Girne A/A)
Kağan DAYI                          115 Puan  (Yakın Doğu Spor Birliği)
Mehmet GÜLDOĞUŞ           114 Puan  (Girne A/A)

 

BÜYÜK ERKEKLER:

  • Ali ÇELER (Gazimağusa A/A)
  • Salih ODAY                         (Girne A/A)
  • Mehmet GÜLDOĞUŞ          (Girne A/A)

BÜYÜK BAYANLAR:

1-Neşe TUNÇALIN              (Gönyeli A/A)

GENÇ ERKEKLER:

1.Osman MAVİDENİZ          (Boğaztepe A/A)

VETERAN ERKEKLER:

  1. Hakkı SOMUNCU (Gönyeli A/A)
  2. Mehmet MULLAAZİZ (Doğancı A/A)
  3. Mustafa MARGİLİLİ (Lefke A/A)

KULÜP DERECELERİ:
1. GÖNYELİ  A  / A  Takımı  348 Puan       (Ahmet A.Tuncalın, Ali Somuncu, Salahi Zaimoğlu)

  1. GİRNE A / A   A Takımı   344 Puan       (İstiklal Metay, Salih Oday, Mehmet Güldoğuş)
  2. GİRNE A / A  B Takımı   340 Puan        (Cemre Bumin,Mehmet Şahoğulları,Cemal Olcaytan)

KAYNAK: BRTK


Bu habere tepkiniz:
TAGS: 2019 Skeet Meclis Başkanlığı Kupası
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.