Meclis Genel Kurulu’nun Yarınki Toplantı Gündemi Yayımlandı

GENEL KURULUN, “ÇALIŞANLARIN BİR KISMININ COVİD 19 TEMASLISI OLMASI NEDENİYLE” YARIN DA TOPLANMASI BEKLENMİYOR

ads ads ads ads
21/04/2021

ads
ads
ads
Meclis Genel Kurulu’nun Yarınki Toplantı Gündemi Yayımlandı

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun, gündemi açıklayarak toplanma çağrısı yapmasına rağmen, "çalışanların bir kısmının Covid 19 temaslısı olduğu" gerekçesiyle yarın da toplanması beklenmiyor.

Meclis iç tüzüğü gereğince Danışma Kurulu’nun, “ara verilmesiyle ilgili kararının genel kurulda oylanamaması nedeniyle” toplantı çağrısı yapılması gerekiyor.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, geçtiğimiz pazartesi günkü meclis oturumunun bir kısım çalışanın Covid 19 temaslısı olması gerekçesiyle yapılamayacağını açıklamış ve meclis toplanamamıştı. Açıklamada ayrıca söz konusu teknik personelin temaslı olması gerekçesiyle 21 ve 28 Nisan tarihlerinde PCR testlerini tekrarlanmaları gerektiği belirtilmiş ve bu durumdan genel kurul çalışmalarının etkilenebileceği kaydedilmişti.

Bu arada Cumhuriyet Meclisi’nden yarın saat 10.00 için yapılan toplantı çağrısının gündeminde sunuş işlemleri ve ardından milletvekillerinin güncel konuşmaları yer alıyor. Gündemde ayrıca yazılı ve sözlü sorular da bulunuyor.

21/04/2021 11:48
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Meclis Genel Kurulu, MECLİS
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.