HABER KIBRIS

Meclis ve Cumhurbaşkanlığı bütçesi kabul edildi

ads
28/02/2018

Meclis ve Cumhurbaşkanlığı bütçesi kabul edildi

Cumhurbaşkanlığı’nın 33 milyon 487 bin 300 TL, Cumhuriyet Meclisi'nin ise 28 milyon 770 bin 400 TL olarak öngörülen  bütçesi komitede oy birliğiyle kabul edildi.

ULUÇAY: “YASAMA ODAKLI ÇALIŞMALARI BAŞARMAK İÇİN ÇABA HARCAYACAĞIZ”

Meclis bütçesi görüşülürken ilk sözü alan Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, yasama faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için kararlı olduklarını ve yasama odaklı hedeflenen çalışmaları başarmak için çaba harcayacaklarını söyledi.

TATAR: “MECLİS İÇİNDE YAŞANAN KAVGALAR HERKESİ YIPRATTI”

UBP Milletvekilli ve Komite Başkan Vekili Ersin Tatar, yenilenen seçim sistemiyle ilgili eleştirilerde bulunarak, Meclis içinde yaşanan kavgaların da herkesi yıprattığını söyledi.

AMCAOĞLU: "MECLİS'İN KORUNMASI İÇİN BÜTÇE AYRILMALI"

UBP Milletvekilli Olgun Amcaoğlu, Meclis çatısı altında çalışanların çağdaş şekilde korunması için gerekenin yapılmadığını ifade ederek, ne kadar sıra dışı olayların yaşandığını herkesin bildiğini söyledi.

TAÇOY MECLİS’İN PERSONEL EKSİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Bütçe Komitesi Üyesi, UBP Milletvekili Hasan Taçoy, Meclis’te çalışmanın meşakkatli bir iş ve özveri gerektiğine işaret ederek, farklı çalışmalar için personelin yetersiz olduğunu dile getirdi.

BEROVA: “TADİLATLAR MAKYAJDAN ÖTE GİDEMEZ”

UBP Milletvekili Özdemir Berova da, bütçe görüşmelerinin yapıldığı salonun bile işlevsel olmadığını ve yapılan tadilatların makyajdan öteye gidemeyeceğini ifade etti.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: meclis, bütçe, haber
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems