ad

Meclisin açılması için nisabı, Bertan Zaroğlu sağladı

ads
07/05/2018
HK

ads
Meclisin açılması için nisabı, Bertan Zaroğlu sağladı

HK- ÖZEL HABER

27 milletvekili ile ülkeyi yöneten dörtlü koalisyon bugün mecliste nisap sorunu yaşadı. Meclisin açılması için nisabı sağlayan ise, uzun süredir ortalarda görünmeyen YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu sağladı.

Zaroğlu, oturuma girerek, 25 vekil ile salonda bekleyen dörtlü koalisyona can simidi oldu. Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, uluslararası bir temsiliyet nedeniyle yurt dışında bulunuyor.

Meclisin deneyimli ismi Hüseyin Angolemli ise, eşinin kaza geçirmesi nedeniyle meclis çalışmalarına katılamadı. Yemin töreninde ciddi kavga yaşayan CTP milletvekilleri ile Bertan Zaroğlu ise, ilk işbirliğini meclis nisabı sağlayarak yaptı.

UBP'DEN TEPKİ

Zaroğlu'nun "hükümetin ricası üzerine" nİsabı sağlaması, UBP kanadında ise büyük tepkiyle karşılandı. Hükümetin, Zaroğlu'nun askerlik yapmamasını, vatandaşlığının yasal olmadığını gündeme getirdiğini hatırlatan UBP kanadı, bu işbirliğine dikkat çekti.

07/05/2018 12:29
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Bertan Zaroğlu, meclis, hükümet, haber
MANŞETLER

HK KIBRIS

Din Gör Sen, Cumhurbaşkanı Akıncı’yı Barış Pınarı Harekâtına Yönelik Sözleri Nedeniyle Eleştirdi

HK KIBRIS

Din Görevliler Sendikası Başkanı Süleyman Çakır, seçimle göreve gelen Cumhurbaşkanının, seçildikten sonra tüm ülkenin cumhurbaşkanı olduğunu, eylem ve söylemlerinin sadece kendisine oy verenleri değil, herkesi temsilen yapılmış kabul edildiğini belirterek, aksi bir durumun toplumun o makama saygısını ve güvenini yitirmesine, şüpheyle bakmasına yol açıp Kıbrıs Türkünün birlik ruhunu zayıflatacağını kaydetti.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.