Meclis’te ilk olarak onaya sunuşlar yapıldı

ads ads ads ads
22/04/2024

ads
Meclis’te ilk olarak onaya sunuşlar yapıldı

 Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda ilk olarak onaya sunuşlar yapıldı.

Genel Kurul'da, Şans Oyunları Hizmetleri Vergisi (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Gelir Vergisi (Değişiklik) Yasa Tasarısı ve Birleştirilmiş Öğretmenler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın Genel Kurul’da üçüncü görüşmelerine ilişkin tezkereleri okunarak, oy birliğiyle kabul edildi.

 “Ülkemizdeki Yükseköğretim Kurumlarının Faaliyetlerinin İdari ve Mali Denetim Sisteminin ve YÖDAK’ın Araştırılmasına İlişkin Meclis Araştırma Komitesi”nin Başkan Seçimine İlişkin Tezkeresi'nin okunduğu Genel Kurul'da, UBP Milletvekili Hasan Küçük'ün oy birliği ile Komite Başkanı seçildiği belirtildi.

Daha sonra CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, 62’nci madde tahtında, “Kıbrıs Sorununda Son Gelişmeler” başlıklı konuşma yaptı.

22/04/2024 15:22
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Meclis, kktc, haber
MANŞETLER

Yusuf Kanlı yazdı: Gestapo yasası, habercilik ve içerik sağlayıcılığı

HK

Dijital çağ gelişmeleri bilgiye erişimi kolaylaştırırken doğrulanmamış ve yanıltıcı bilgilerin yayılmasına da zemin oluşturmuş, gazeteciliğe zarar vermiştir. Düzenleme ihtiyacı vardır ancak, “etki casusluğu” ile sadece bir müphem yeni suç ihdası değil, düpedüz sansürün koyulaştırılması, eleştirinin yasaklanması, iktidarın yaptıklarını bile haberleştirmenin yasaklanabilmesi hedeflenmektedir. İhtiyaç yeni yasaklar ve baskı değil, basın sektörünün özgürlükçü ve bütünlüklü bir yeni yasadır

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.