HABER KIBRIS

ad

Mehmet Bolkan: Şampiyonluğun en büyük adayı Başakşehir

“Abdullah Avcı, hep bu yılı işaret etti”

ads
20/01/2019

ads
Mehmet Bolkan: Şampiyonluğun en büyük adayı Başakşehir

Ülkemizin önde gelen futbol adamlarından Mehmet Bolkan, Başakşehir Futbol Kulübü’nün şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu söyledi.

Bolkan, Trabzonspor- Başakşehir maç sonu yaptığı kısa değerlendirmede, Teknik patron Abdullah Avcı’nın, yıllardır şampiyonluk İçin 2018- 2019 sezonunu işaret ettiğini vurguladı.

Bolkan, Arda Turan ile ilgili de kısa bir yorum yaparak, “Futbolda eğitim çok önemli. Arda Turan bu anlamda eksik ve bir çok davranışının altında da bu eksikliğin etkisi var” dedi. Bolkan’ın kısa yorumu şöyle: Bana göre Türkiye'de doğup büyüyen ve yurt dışında Türk futbolunu temsil eden gerçek futbolcu Arda Turan’dır.

Barcelona gibi Dünya devi bir takımda yıllarca gol attı ve attırdı. Bu akşamki Trabzonspor- Basaksehir maçındaki birinci goldeki mükemmel topu kurtarıp al da at dercesine verdiği pas Avrupai. Hemen golden sonra yaşına ve öğrenim durumuna bakma ihtiyacı hissettim. En verimli yaşlarında... 31 yaşında olan Arda ne yazık ki orta okul mezunu.

Boyle büyük yeteneğin nasıl olur da özel hayatında bu kadar basit ve akla sığmayacak hatalar yaparak kendisini sifirliyabilirin cevabı bence EGİTİM ve kültürdür. Avrupalı futbolcuların çoğu lise ve üniversite mezunudur. Maça gelince Başakşehir istediği gibi oynuyor. Bu yıl sezon öncesi yapılan Teknik Direktörlük kursunda bire bir konuştum,

Abdullah Avcı ile iki ders arası sohbet etmiş ve neden 2017- 18 sezonunda Şampiyonluğa kılmadığını sormuştum.”Hazr değildik hocam” demişti. “Kulüp ve de futbolcu grubu olarak hazır değildik. Bu yıl 2018- 19 sezonunda da ilk devreyi lider bitirmek Şampiyonluk için çok çalışacağımızın göstergesi” demişti devamla. Devreyi lider bitirip Robinho gibi büyük bir transfer yaptı. Basaksehir Abdullah Avcı ile Şampiyonluğun en büyük adayıdır.”

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Mehmet Bolkan, başakşehir
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.