Mehmet Fatih Bozkurt tahliyesini talep etti

ads ads ads ads
12/06/2024

ads
Mehmet Fatih Bozkurt tahliyesini talep etti

İsias Otel'in sahiplerinden Mehmet Fatih Bozkurt, yaptığı savunmada, yetkili olmadığı yönündeki iddiaları reddetti. Bozkurt, şirketin sicil gazetesinde yer alan bilgilere göre, 2003 yılında yüzde 5 hisse ile yönetim kurulu üyesi ve müştereken imza yetkili olarak görev aldığını, 2016 yılında ise yüzde 1 hisse ile imza yetkili olduğunu belirtti.

Bozkurt, 1993-1995 yılları arasında otelin inşaatında yer almadığını ifade ederek, bu dönemde Kıbrıs'ta öğrenci olduğunu söyledi. İnşaat sürecine dair babasının ifadelerine itimat ettiğini ve bu ifadeleri desteklediğini belirten Bozkurt, babasının kaba inşaatı düzgün bir şekilde tamamladığını dile getirdi.

2001 yılında şirkete dahil olduğunu ve yönetim kurulunda yer aldığını, ancak işletmede aktif olarak bulunmadığını vurgulayan Bozkurt, "Bir işletmede iki patron olmaz" dedi. Kendisine ihtiyaç duyulduğunda imza yetkisini kullandığını ve 2022 sonunda yönetim kurulu başkanı olduğunu açıkladı.

Son olarak, yetkili olduğunu ve imzalarının dosyalarda yer aldığını kabul eden Bozkurt, hakkındaki suçlamaları reddederek tahliyesini talep etti.

12/06/2024 11:17
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Mehmet Fatih Bozkurt
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.