Meksika'da poşet dehşeti

Meksika’nın Jalisco eyaletinde 119 poşet insan kalıntısı bulundu. Yöre halkının şikayeti üzerine yapılan aramada bulunan gerçek herkesi dehşete düşürdü…

ads
16/09/2019

ads
ads
Meksika'da poşet dehşeti

Meksika’nın Jalisco eyaletinde yöre halkı kötü kokudan şikayetçi olup polisi aradı. Meksika’nın en acımasız uyuşturucu çetelerinin faaliyet gösterdiği bölgede çukura gömülü 119 poşette insan kalıntıları bulundu. Büyük bölümü parçalara ayrılmış kalıntılar görenleri dehşete düşürdü.  

İKİNCİ BÜYÜK VAKA  

Toplu mezar, Jalisco eyaletinde bu yıl içinde bulunan ikinci büyük vaka olarak kayda geçti. Kayıplarını arayanlar ve sivil toplum örgütleri devletten bir an önce, öldürüldükten sonra poşetlere konulup gömülen kişilerin kimliklerinin tespit edilmesi ve ailelerinin bilgilendirilmesini talep etti.  

44 KİMLİK TESPİTİ  

Çok sayıda insan kalıntısından 44’ünün kimliklerinin tespit edildiği dün açıklandı. Bölgede kayıp kişilerin araştırılması için çalışan bir kurum, devletten bölgeye daha fazla uzman göndermesini istedi. Kurum yetkilileri, yerel adli tıp makamlarının olayın ölçeği nedeniyle yetersiz kaldığını savundu.

16/09/2019 16:39
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Meksika’da poşet dehşeti, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.