Melekler Takımı Anısına Oynanan “Karanlıkta Işıldayanlar” Ayakta Alkışlandı

ads ads ads ads ads
09/03/2023

ads
Melekler Takımı Anısına Oynanan “Karanlıkta Işıldayanlar” Ayakta Alkışlandı

Baraka gençlik tiyatrosunun hazırladığı, Radyum Kızları hakkında belgesel bir oyun olan “Karanlıkta Işıldayanlar” Arabahmet Kültür Evi’nde prömiyer yaptı. Seyircinin büyük beğenisini toplayan ve izleyiciyi 1900’lerin başına götürürken güncel mesajlar da içeren oyun ayakta alkışlandı.

Melekler Takımı anısına oynanan ve depremde kaybedilen tüm canlar için saygı duruşuyla başlayan etkinlikte İsias katilleri yargılanıp en ağır cezaları alıncaya kadar toplumsal sorumluluğun ve mücadelenin süreceği vurgulandı.

Oyun geliri Melekler Takımı anısına Mağusa TMK Okul Aile Birliği’ne bağışlanacak

Dayanışma katkısının 20TL olarak belirlendiği oyun kapalı gişe oynandı ve Baraka Kültür Merkezi’nden yapılan açıklamada, 7 Mart Salı ve 11 Mart Cumartesi tarihli oyunların gelirinin, Melekler Takımının öğrenci ve öğretmenleri anısına Mağusa TMK Okul Aile Birliği’ne bağışlanacağı duyuruldu.

Kadın ve emek mücadelesi vurgulanıyor

1900’lerin başında Amerika’da bir saat fabrikasında çalışan ve radyum zehirlenmesi yaşayan genç işçi kızların hayatını ve mücadelesini anlatan oyunda Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajları verildi. Gerçek bir olaydan esinlenilerek Nazen Şansal tarafından yazılan Karanlıkta Işıldayanlar, iş hayatına yeni giren genç kızların hayallerini ve hayal kırıklıklarını yansıtırken, oyunda danslar ve müzikler de yer alıyor.

Bir sonraki gösterim 11 Mart Cumartesi

Karanlıkta Işıldayanlar oyununun bir sonraki gösterimi 11 Mart Cumartesi 20.00’de Arabahmet Kültür Evi’nde yer alacak ve biletler Khora Kitap Cafe’den veya oyun günü girişten alınabilecek.

Oyuna çocuk getirilmemesi rica ediliyor

Oyunun içeriği ve kullanılan görseller gereği, çocukların psikolojisini olumsuz etkilememek için 7 yaş altında çocuk getirilmemesi önemle rica ediliyor.

 

Fotoğraflar: Murat Obenler

09/03/2023 09:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.