Maginnis: Gençlerinin uzun vadeli gelecekleri çalışmaları gerek

Birleşik Krallık vekili Lord Maginnis, Türkiye Barolar Birliği'nin Ankara'da düzenlediği 'Kıbrıs’ta Son Söz' panelinde Kıbrıslı Türk politikacıları eleştirdi

ads
23/09/2019

ads
ads
Maginnis: Gençlerinin uzun vadeli gelecekleri çalışmaları gerek

Birleşik Krallık vekili Lord Maginnis, Türkiye Barolar Birliği'nin Ankara'da düzenlediği 'Kıbrıs’ta Son Söz' panelinde yaptığı konuşmada, KKTC politikacılarını Halkla İlişkiler konusunda çok başarısız ve beceriksiz ve tembel bulduğunu vurguladı.

Lord Maginnis, KKTC de hükümet edenlerin büyük bir gevşeklik ruhaniyesi içerisinde tüm işlerinde Ankara'nın kendi işlerini yapmasını beklemek alışkanlığı edindiklerini, Ankara'nın bu durumdan memnun olmadığını Kıbrıslıların artık uyanıp kendi vazifelerini yapmaları gerektiğini düşündüğünü hatırlattı.

Lord Maginnis “Hiç karşılık bulmayan yalan Rum propaganda haberlerinin kötü birtakım basında destek ve yer buluyor olmasını oturduğunuz yerden karşılık vermeden kınayamazsınız: Bu birilerinin bu konuda çok çalışıp çaba sarfetmeleri gerektiğini gösteriyor !..

İşinizi ve davanızı ( bizler gibi) birkaç yaşlı Britanyalı politikacının üzerine yıkma hakkınız da yoktur” dedi.

Lord Maginnis, KKTC'li Türk siyasilerin hevesli olarak kafalarını kaldırıp gençlerinin uzun vadeli gelecekleri için özenle çalışmaları gerektiğini vurguladı.

23/09/2019 17:43
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Maginnis: Gençlerinin uzun vadeli gelecekleri çalışmaları gerek, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.