“Menopoz Döneminde Beslenme”

ads
ads
02/01/2016

ads ads
“Menopoz Döneminde Beslenme”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) “Halk Eğitimleri” çerçevesinde Kıbrıs Türk Diyetisyenler Birliği ile iş birliği içerisinde “Menopoz Döneminde Beslenme” konulu eğitim toplantısı düzenledi.

LTB’den verilen bilgiye göre, Uzman Diyetisyen Eliz Arter tarafından LTB Mimar Mehmet Vahip Toplantı Salonu’nda verilen eğitimde, özellikle kadınların menopoz dönemlerinde beslenmeyle bağlantılı olarak nelere dikkat etmesi gerektiği ve bu sıkıntıların yaşandığı dönemde uygulanması gereken uygun, sağlıklı beslenme modelleri üzerinde duruldu.

LTB, bu yıl içinde de çeşitli sivil toplum örgütleriyle iş birliği içinde çeşitli alanlarda hem belediye personeline yönelik, hem de halkın katılacağı eğitim çalışmaları düzenlemeyi sürdüreceğini bildirdi. 

02/01/2016 16:04
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Menopoz dönemi, sağlık, beslenme
MANŞETLER

HK SAĞLIK

Cep Telefonları Kansere Neden Olur mu?

HK SAĞLIK

Cep telefonları artık vücudumuzun bir parçası oldu. Günümüzde 5 milyar insanda, cep telefonu var. Yani dünyadaki insanların yüzde 61’inde cep telefonu var ve bunların büyük çoğunluğu 'akıllı' telefon. Peki bu telefonlar gerçekten zararsız mı? Bu kadar büyük bir ekonomik pazar varken, yapılan araştırmalar gerçekten güvenilir mi, tarafsız mı? Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, açıkladı.

Bu maske tarifi saçlarınızın daha sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor

HK SAĞLIK

Dünyanın geleneksel bakım ritüelleri arasında yer alan yumurta ile saç bakım maskeleri, birçok kişi tarafından deneniyor ve saçlara olan muazzam etkileri ile herkesin favori saç maskeleri arasında yer alıyor. Kullanılan kimyasal ürünlerin, saç boyalarının ve çevresel faktörlerin saçlardaki tüm doğal yağları ve proteinleri uzaklaştırması sonucu kuruma, yıpranma ve matlaşma sorunlarının giderilmesi için yumurta maskeleri daha nemli, parlak ve canlı saçlara ulaşmak için kolaylık sağlıyor.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.