Meray Dürüst, Sahte Belge Suçlamasıyla Mahkemede

ads ads ads ads
23/02/2024

ads
Meray Dürüst, Sahte Belge Suçlamasıyla Mahkemede

Güzelyurt'taki Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde yürütülen bir soruşturma çerçevesinde, Meray Dürüst sahte belge düzenlemeye teşvik ve sahte resmi belgeyi tedavüle sürme suçlamaları nedeniyle dün tutuklandı. Bu suçlamalarla ilgili olarak bugün Lefkoşa'da mahkemeye çıkarılan Meray Dürüst hakkında 3 gün tutukluluk kararı verildi. Zanlı Kemal Dürüst ise Güzelyurt'ta mahkemeye çıkarılacak.

Polis Genel Müdürlüğüne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği tarafından Güzelyurt'ta faaliyet gösteren KSTBU'da yürütülen sahte belge soruşturması kapsamında dün tutuklanan zanlı Meray Dürüst bugün Lefkoşa'da  mahkemeye çıkarıldı. Zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri verildi.  

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç huzurunda saat 10.00’da başlayan duruşmada, tahkikat memuru, 6 Şubat tarihinde başlayan soruşturma neticesinde; zanlı Meray Dürüst’ün Psikoloji Bölümü'ne kaydolduğu, 3'üncü ve 4’üncü sınıfta derslere girmeden 3 yılsonunda mezun edilerek diplomasının Milli Eğitim Bakanlığına verilerek tedavüle sürüldüğünün belirlendiğini  kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından müdürlük görevi yapan Meray Dürüst’den izahat istenmesi üzerine ise üniversite öğrenimi gördüğü sırada yaz okulu ve üstten ders aldığını söylediğini dile getiren tahkikat memuru, yapılan soruşturma kapsamında bu ifadenin doğru olmadığının görüldüğün belirtti.

Zanlı Meray Dürüst’nin evinin arandığını da sözlerine ekleyen tahkikat memuru, konu ile ilgili birçok kişiden ifade alınacak olmasından dolayı davanın selameti açısından zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç de, zanlının 3 gün daha tutuklu kalması emirini verdi.

23/02/2024 09:31
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs, Meray Dürüst, Sahte Belge Suçlaması, kemal dürüst,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.