Mert Gökçe 5 yıl hapis yatacak

ads
ads
21/10/2019

ads
Mert Gökçe 5 yıl hapis yatacak

Kamalı Haber

Ülkemize öğrenci olarak gelen ve Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi’yi bıçaklayarak ağır yaralayan Mert Gökçe, 5 yıl hapis cezası aldı.

TÜM SUÇLARINI KABUL ETTİ

Sanık Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan’ın huzurunda “Ağır yaralama” suçlamalarıyla itham edilen Gökçe, tüm suçlamaları kabul etti. Dünkü celsede, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı hazır bulundu.

İBRET VERİCİ CEZA 

Kararı okuyan Başkan Nüvit Gazi, ağır yaralama suçunun ömür boyu hapis cezası öngördüğünün altını çizdi. Yaşam Hakkı’nın Anayasa ile korunduğuna değinen Gazi, sanığın işlediği suçların kamu düzenini yakından ilgilendiren suçlardan olduğunu belirtti. Gazi, sanığın işlediği suçların şiddet içeren suçlardan olduğunu  ve kamuyu yakından ilgilendiren suçlardan olduğunu söyleyerek, bu tür suçları işleyenlere karşı caydırıcı ve ibret verici ceza olduğunu söyledi.

5 YIL HAPİS

Gazi, sanığın  5 Mayıs’ta saat 04.30’da Dormita yurdunun önünde Ürdün uyruklu Zaid Mohammad Safeed Abu Subahi’yi sol alt karın kısmından bıçaklayarak ağır yaralayan Mert Gökçe’ye oybirliği ile 5 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

21/10/2019 16:20
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Mert Gökçe 5 yıl hapis yatacak, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.